XXI Niedziela, 23 sierpnia 2009

XXI Niedziela Zwykła, 23.08.2009

Zgromadzeni przy ołtarzu dajemy świadectwo naszej wiary w rzeczywistš obecność Chrystusa wśród nas. On sam przychodzi do nas w swoim słowie i sakramentalnych znakach. Ciągle na nowo musimy jednak konfrontować wyznawanš przez nas wiarę i realizację jej zasad w codziennym życiu.
Świadomi rozdżwięku, jaki często istnieje między naszymi deklaracjami o wierze a codzienną rzeczywistością, z pokorš uznajmy nasze grzechy i proœmy o przebaczenie, aby nasz udział we Mszy Świętej był godny jej świętych tajemnic.

XXI Niedziela Zwykła, 23.08.2009

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków: + Helmut Kinert, 1 rocz.
10.00 – Przywodzie: + Łukasz Lewandowski
11.30 – Lubiatowo: + Stefan Babiuch, 30 rocz.
13.00 – Żuków: +

Msze Œwięte w Tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 18.00 Msza Œwięta – za parafian

Wtorek, Żukow, 13.00 – Msza Œw. pogrzebowa za œp Józefa Fiłkę.

Œroda, Żukow, 18.00 – Msza Œw. z nowennš do MBNP – + Roman Konecki, 4 r.
Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Œw. + Tadeusz Pawłowski w miesišc Po pogrzebie
Pištek, Żuków, 18.00 –- Msza Œw.
Sobota, Żuków, 15.00 – Msza Œw. z chrztem Dominika Wróblewskiego
17.00 – Msza Œw. ze œlubem Mroczko Ryszarda i Zabrowskiej Małgorzaty

1. Jutro, 24 sierpnia, obchodzimy œwięto Bartłomieja Apostoła.

2. Rozpoczynajš się dożynki, podczas których dziękujemy za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w Koœciele już od IX wieku. Dojrzałe owoce, kwiaty i zboża sš symbolem dojrzałoœci duchowej Maryi i pełni łask, jakimi Pan Bóg Jš obdarzył. Podczas tego dziękczynienia prosimy Ojca w Niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Dlatego też modlitewnš pamięciš obejmujemy wszystkich, którzy własnš pracš zadbali o ich obfitoœć, ale również tych, od których będzie zależał sprawiedliwy podział tych dóbr.
W najbliższš niedzielę DOŻYNKI ARCHIDIECEZJALNE w parafii Matki Boskiej Bolesnej w Pyrzycach. Uroczysta Msza Œw. o godz. 15.00

3. W przyszłš niedzielę podczas Mszy Œw. O godz. 13.00 młodzież gimnazjalna otrzyma indeksy z programem przygotowujšcym do Sakramentu Bierzmowania. Uczniowie I klasy gimnazjum otrzymajš dodatkowo DEKLARACJĘ KANDYDATA do wypełnienia przez ucznia i podpisania również przez rodziców.

4. A w œrodę, 26 sierpnia, ponownie nasze myœli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najœwiętszš Maryję Pannę Częstochowskš. W wielu naszych koœciołach trwa specjalna nowenna przed tš uroczystoœciš. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie œwięto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał nam Ojciec Œwięty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasnš Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

5. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy męczeństwo œwiętego Jana Chrzciciela. Za swojš bezkompromisowš postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a póŸniej Apostołowie, zapłacił najwyższš cenę. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w całym Narodzie.

6. Dziœ do nabycia nowy numer NIEDZIELI. Oto pokolenie tych, którzy Boga szukajš; Medialny kocioł; Opary nienawiœci; Czy w piekle też jest Zycie wieczne; Œwiatło niewidzialnej lampy; niedziela telewizyjna.

Intencje w przyszłš niedzielę:

8.00 – Żuków: + Tomasz, Henryka i Tadeusz
10.00 – Przywodzie: + Wiktor Baturo
11.30 – Lubiatowo: + Stanisław Szóstka, 42 rocz. od Teresy Jaskulskiej
13.00 – Żuków: + Zbigniew Stalinger, 5 rocz.

SPRZĽTANIE KOŒCIOŁÓW:
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp.

Na nowy tydzień „Szczęœć Boże!