XXI Niedziela Roku, 22.08.2010

XXI Niedziela Roku – 22.08.2010

Twarde słowa Jezusa do Żydów z dzisiejszej Ewangelii brzmią niepokojąco.
Do zbawienia prowadzą ciasne drzwi. Pokładajmy ufność w Jezusie i zachowujmy Jego słowa, prowadząc prawe życie. Niech eucharystia umacnia nas w drodze wąską ścieżką.

NIEDZIELNE INTENCJE:
8.00 – Żuków: + Józef Fiłka od żony, dzieci i wnuków.
10.00 – Przywodzie: + za zmarłych z rodzin: Prawudzkich, Ditmarów i Radziszewskich
11.30 – Lubiatowo: + Jan i Marianna Witkowscy
13.00 – Żuków: + Stanisław Trzoniec, 9 rocz.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Czy tylko nieliczni będą zbawieni? – takie pytanie padło w dzisiejszej Ewangelii. Odpowiedź Jezusa wskazuje na to, że owocem zbawienia będą mogli cieszyć się ci, którzy podejmą trud przejścia przez ciasną bramę solidnej współpracy z łaską Bożą. Kolejną „porcję” tej łaski otrzymaliśmy w dzisiejszej Eucharystii. Zachowajmy ją i jak najlepiej wykorzystajmy.
2. W czwartek, 26 sierpnia będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków.

Modlitwie Kościoła najbliższego tygodnia patronować będą:
• we wtorek, 24 sierpnia, święty Bartłomiej, apostoł Jezusa. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską;
• w piątek, 27 sierpnia – święta Monika, matka świętego Augustyna, która płakała nad niewiarą swojego syna bardziej niż matka płacze nad grobem swojego dziecka i wymodliła nawrócenie syna. Polecajmy jej trudne sprawy powrotu do Kościoła ludzi zaniedbujących życie duchowe.
• w sobotę, 28 sierpnia – święty Augustyn, Doktor Kościoła, jeden z największych umysłów naszej kultury, który przeszedł imponującą drogę do poznania Chrystusa.

Msze Św. w tym tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 8.00
Od wtorku do czwartku nie będzie Mszy Św. w związku z moim pobytem na rekolekcjach w Myśliborzu

piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św.
sobota, Przywodzie, 16.00 - chrzty: Zofia Błaszczyk i Oliwia Kozanka
Żuków, 18.00, Msza Św. dziękczynna z okazji 25-lecia małżeństwa Ewy i Marka Grzelaków

29 sierpnia (ostatnia niedziela sierpnia) DOŻYNKI ARCHIDIECEZJALNE W PYRZYCACH, ROZPOCZĘCIE O GODZ. 12.00 – Prezetowanie wieńców dożynkowych; a o 13.00 dziękczynna Msza Święta.

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków: + Lesław Szagański, 5 rocznica
10.00 – Przywodzie: + Helena, Maciej, Tadeusz, Jan Pijewscy
11.30 – Lubiatowo: + Eugeniusz, Zofia, Jan, Teresa z rodziny Zająców i Futerskich
13.00 – Żuków: + Zbigniew Stalinger

Sprzątanie kościołów:
Przywodzie:
Lubiatowo
Żuków:

Przygotowanie do bierzmowania:
Za półtora tygodnia rozpoczniemy NOWY ROK SZKOLNY wraz z przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania. Dziś kandydaci do bierzmowania proszeni są o wypełnienie DEKLARACJI KANDYDATA, a w następną niedzielę nastąpi wręczane indeksów.

Dziś do nabycia „Niedziela”