XXII Niedziela Roku B, 30 VIII 2009 r.

XXII Niedziela Zwykła, 30.08.2009

Wprowadzenie do Mszy Œwiętej
Nam wszystkim, zgromadzonym w dzisiejszš niedzielę na Uczcie eucharystycznej, Mšdroœć Boża zastawia obficie także stół słowa Bożego, aby pouczyć, że tylko prawa i nakazy Pana stanowiš drogę prowadzšcš do życia (por. Pwt 4,1) i że tylko zaszczepione w nas słowo prawdy ma moc zbawić nasze dusze (por. Jk 1,17.21). Człowiekowi natomiast, pragnšcemu żyć jeŹdynie w oparciu o własne plany i wyobrażenia, brakuje - jak uczy autor Księgi Powtórzonego Prawa - prawdziwej mšdroœci, która umożliwia stanie się dziedzicem dóbr wiecznych.
W czasie obecnej Eucharystii módlmy się zatem, abyœmy oœwieceni Œwiatłoœciš z wysoka potrafili kroczyć właœciwš drogš życia - drogš Bożych przykazań, która bezpiecznie zaŹprowadzi nas do wiekuistego domu Ojca.

INTENCJE NIEDZIELNE

8.00 – Żuków: + Tomasz, Henryka i Tadeusz
10.00 – Przywodzie: + Wiktor Baturo
11.30 – Lubiatowo: + Stanisław Szóstka, 42 rocz. od Teresy Jaskulskiej
13.00 – Żuków: + Zbigniew Stalinger, 5 rocz.

Msze Œwięte w Tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 18.00 Msza Œwięta – + Lesław Szagański

Wtorek, Żukow, Rozpoczęcie Roku szkolnego, Msza Œw. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego o godz. 8.00
Intencja: O Boże błogosławieństwo dla Bronisławy Łodygowskiej (imieninowa).

Rozpoczęcie Roku w szkole w Żukowie o godz. 9.00, a w Przywodziu o 10.30.

Lubiatowo, 18.00 – Msza Œw. z Nowennš do MBNP. SpowiedŸ dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 17.30.
Odwiedziny chorych od godz. 16.30
Œroda, Żukow, 18.00 – Msza Œw. z nowennš do MBNP – + Stefan Gintoft (imieninowa).
SpowiedŸ dla dzieci z okazji rozpoczęcia Roku szkolnego od godz. 17.30.
Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Œw. SpowiedŸ dla dzieci i młodzieży przygotowujšcej się do bierzmowania od godz. 17.30.
Od godz. 16.30 – odwiedziny chorych.

Pištek, Żuków, 18.00 –- Msza Œw. + Bogdan Kowalski, 3 rocz.
SpowiedŸ dla młodzieży gimnazjalnej przygotowujšcej się do bierzmowania
Od godz. 17.30
Od godz. 14.30 odwiedziny chorych z okazji I Pištku miesišca.
Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Œw.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1.Stojšc u progu nowego roku szkolnego, Koœciół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego poczštku pełne œwiadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwoœć na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba. Dlatego zapraszamy na Mszę Œwiętš, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów.

2. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywajš wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Koœciół nigdy nie zastšpiš rodziców. Podczas sakramentalnego œlubowania małżonkowie zobowišzywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

3. We wtorek pierwszy dzień wrzeœnia. Mija już 70 lat od wybuchu drugiej wojny œwiatowej. Naszš powinnoœciš jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1930-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Proœmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy pištek i pierwsza sobota miesišca. W naszych modlitwach proœmy o dobrš pogodę dla pracujšcych na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów. Modlimy się także za misje i misjonarzy.

5. Dziœ do nabycia nowy numer NIEDZIELI. Historia i pamięć o 1 wrzeœnia 1939 r.; Mozolne wykuwanie charakterów; Żołnierz obrońca Warszawy; Praktykujšcy a niewierzšcy;
Produkcja i spożycie wina w œwiecie biblijnym; Obraz ginšcej polski; Tajemnica składników materii; siostrzyczki; Niedziela telewizyjna.

Intencje w przyszłš niedzielę:

8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca
10.00 – Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo: Intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków: + Marta i Izydor Katoliccy

SPRZĽTANIE KOŒCIOŁÓW:
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp.

Na nowy tydzień „Szczęœć Boże!