XXII Niedziela Roku C - 29 sierpnia 2010 r.

XXII Niedziela Roku – 29.08.2010

W najbliższą środę dzieci i młodzież rozpoczną nowy rok szkolny. Będzie to czas zdobywania nowych, cennych wiadomości dotyczących różnych aspektów naszego życia. Niech ta dzisiejsza msza święta będzie modlitwą za wychowawców, nauczycieli, a zwłaszcza katechetów, aby z miłością i oddaniem przekazywali powierzonym ich opiece uczniom prawdy tego świata, oraz wskazywali przez nie na Boga – Stwórcę.
Wprawdzie jesteśmy świadomi swoich słabości, ale nasze serca pełne są wdzięczności za to, że Zbawiciel zaprasza nas na ucztę eucharystyczną. W dzisiejszych czytaniach usłyszymy o potrzebie pokory i otwarcia się na drugiego człowieka. Prośmy, aby spotkanie z Jezusem pomogło nam przemienić nasze serca oraz abyśmy mogli wzrastać w bezinteresownej miłości do Niego i bliźnich.
Błagajmy za dzieci i młodzież, aby ten kolejny rok ich edukacji był „wzrastaniem łasce u Boga i u ludzi”.
Na początku września ogarnijmy również naszą wdzięcznością tych, którzy 68 lat temu oddali Polsce swoje życie i prośmy dla nich o dar wiecznego pokoju. Najpierw jednak przeprośmy Go za nasze grzechy, abyśmy mogli w całkowitej pełni doświadczyć Jego miłości.

NIEDZIELNE INTENCJE:
8.00 – Żuków: + Lesław Szagański, 5 rocznica
10.00 – Przywodzie: + Helena, Maciej, Tadeusz, Jan Pijewscy
11.30 – Lubiatowo: + Eugeniusz, Zofia, Jan, Teresa z rodziny Zająców i Futerskich
13.00 – Żuków: + Zbigniew Stalinger, 6 rocz.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dobiegają końca wakacje. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do nowego roku szkolnego i katechetycznego przez spotkanie z przebaczającym Panem w sakramencie pojednania.

2. W środę, 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Weźmy udział we Mszy Świętej z prośbą o błogosławieństwo w nowym roku.

3. 1 września przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, która przyniosł potężne niszczycielskie żniwo. Wspomnijmy tego dnia o wszystkich jej bohaterach i ofiarach. Módlmy się także o pokój na świecie, a szczególnie o zakończenie walk we wszystkich wojennych ogniskach.

Msze Św. w tym tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 18.00 - + Roman Konecki, 5 rocz.
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 - + Pisarek Helena od siostry z dziecmi
Środa, Żuków, 8.00 – Msza Święta na rozpoczęcie Nowego Roku
Szkolnego. Int. O Boże błogosławieństwo dla Bnisławy Łodygowskiej z okazji imienin.
Przywodzie, 18.00 – Msza Św. na rozpoczęcie Roku Szkolengo dla dzieci i ich rodziców.
Od czwartku 2-go września do 16 września nie będzie Mszy Św. w tygodniu w związku z moim wyjazdem na urlop.

Przeniesione intencje mszalne:
Przywodzie: z czwartku 2 września za + Stefana Wybornego na 23 września.
Żuków: z piątku 3 września za + Piotra, Lesław i Stanisława na piątek 8 października.
z soboty 4 września za + Stefana Gintowt (imieninowa) na sobotę 9 października.

Intencje w przyszłą niedzielę:

8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca o błogosławieństwo Boże dla dzieci i młodzieży w nowym roku szkolnym.
10.00 – Przywodzie: Intencja Żywego Różańca o błogosławieństwo Boże dla dzieci i młodzieży w nowym roku szkolnym.
11.30 – Lubiatowo: Intencja Żywego Różańca o błogosławieństwo Boże dla dzieci i młodzieży w nowym roku szkolnym.
13.00 – Żuków: + Jan Trzoniec, 9 rocz.

W tym roku DOŻYNKI – dziękczynienie z tegoroczne plony – odbędą się
w niedzielę 26 września.

Sprzątanie kościołów:
Przywodzie:
Lubiatowo
Żuków:

Dziś młodzież gimnazjalna nabywa indeksy w zakrystii.

W nagłych przypadkach, podczas mojej nieobecności, proszę skontaktować się z Ks. Kanonikiem Januarym Żelawskim, kustoszem Sanktuarium Matki Bożej w Brzesku.
Tel. 91 5630018

Dziś do nabycia „Niedziela”