XXII Niedziela Zwykła, 28 sierpnia 2011 r.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 28.08.2011 r.
Centralnym wydarzeniem każdej niedzieli jest Eucharystia, która jednoczy nas z Chrystusem. Stajemy zatem przy ołtarzu, aby doświadczyć bliskości Pana, który daje nam swoje Ciało, swoją obecność, która jest życiem. Zechciejmy z otwartym sercem zjednoczyć się z przychodzącym od nas Panem, który zaprasza swoich uczniów do niesienia krzyża: „Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje…”

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE:
8.00 – Żuków: + Jan Władysław Haraśny, I rocznica
10.00 – Przywodzie: + Stefan i Halina Fiałkowscy
11.30 – Lubiatowo: + Józef i Franciszka Kobus
13.00 – Żuków: + Jarosław i Magdalena z rodziny Klementowskich

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Wakacje, urlopy dobiegły końca. Na progu nowego roku szkolnego apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.

2. W czwartek, 1 września zapraszam dzieci rodziców i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościeleo godz. 8.00 w Żukowie, a o godz. 18.00 w Przywodziu, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas budowania naszej komunii z Panem Bogiem i z bliźnimi.

3. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

1. W czwartek przypada 1 września, a zatem 72. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

Msze Święte w tygodniu:

Poniedziałek, Żuków, 14.00 – Pogrzeb śp. Henryka Turtonia
18.00 – Msza Św. + Krystyna i Lesław Szagańscy
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 - Msza Św.
Środa, Żuków, 18.00 – Msza Św. - + Marian Kaniewicz –od uczestników pogrzebu

Czwartek, Żuków, 08.00 - Msza Św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego; o Boże błogosławieństwo dla Bronisławy Łodygowskiej z okazji imienin – od mężą.
Przywodzie, 18.00 – Msza Św. na Rozpoczęcie Roku Szkolnego;+ Teresy, 20 rocz., Barbary, 10 rocz. I Kazimierz Szczęśni
Od godz. 16.00 – Odwiedziny chorych.
17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu – spowiedź dla dzieci i Kandydatów do bierzmowania.
Uwaga: Po Mszy Św. pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania.
Pierwszy Piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św. - + Stefan Gintowt
Od godz. 14.00 – odwiedziny chorych
Od godz. 17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu – okazja do spowiedzi dla dzieci i kandydatów do bierzmowania.
Uwaga: Po Mszy Św. pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania.
Sobota, Żuków, Msza Św. - + Józef Drozdek

NTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
8.00 – Żuków: o Boże błogosławieństwo w Nowym roku Szkolnym dla dzieci i młodzieży – intencja Żywego Różańcaóżańca
10.00 – Przywodzie: o Boże błogosławieństwo w Nowym roku Szkolnym dla dzieci i młodzieży – intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo: o Boże błogosławieństwo w Nowym roku Szkolnym dla dzieci i młodzieży – intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków: + Zbigniew Stalinger, 7 rocznica

Ciągle jeszcze można składać ofiary na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Szczecinie.

Uwaga! Kandydaci do bierzmowania:
W tym tygodniu proszę kandydatów do bierzmowania, aby wypełnili formularz: zgłoszenie kandydata do bierzmowania i sami doręczyli go w biurze parafialnym: Żuków – środy i piątki od godz. 19.00 – 20.00;
Lubiatowo: po Mszy Św. o godz. 18.00;
Przywodzie: po Mszy Św. o godz. 18.00.

Do nabycia nowy numer: „Niedzieli”
Na nowy tydzień „Szczęść Boże!”