XXIV Niedziela Roku C - 12.09.2010 r.

XXIV Niedziela Roku – 12.09.2010
W świątecznej atmosferze, towarzyszącej zgromadzeniu naszej wspólnoty przy ołtarzu w dniu Pańskim, napełnieni Duchem Świętym zwracamy się do Ojca, jednocząc się z Chrystusem. Wspólna modlitwa jest dla nas sposobnością, aby ogarnąć wdzięczną pamięcią wydarzenia ostatnich dni, odczytać je w Bożym świetle, dziękować Stwórcy za niezliczone dary, wielbiąc Go przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie. Podczas wspólnej modlitwy uświadamiamy sobie, że Bóg jest Miłością. Dlatego wszyscy razem - i każdy z nas z osobna - mamy być odważnymi i pokornymi świadkami tej prawdy w codziennym życiu.
Aby otrzymać od Boga duchową moc dla wypełnienia tego zadania, włączmy się całym sercem w sakramentalne uobecnienie męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, jakie dokona się podczas Mszy Świętej. Starajmy się usłyszeć głos Boży, który w dzisiejszej liturgii słowa chce skłonić nas, abyśmy porzucili drogę grzechu i żyli w łasce, prawdzie i miłości. Prośmy o ten dar już teraz, na początku Najświętszej Ofiary. Świadomi zaś naszych słabości i grzechów, z głęboką nadzieją powierzmy się nieskończonemu Bożemu miłosierdziu.

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE:

8.00 – Żuków: O Boże błogosławieństwo Boże o opiekę Matki Bożej dla Danieli Urbańskiej z okazji 80 urodzin - od syna z rodzinami.
10.00 – Przywodzie: za zmarłych z rodziny Gołuchów i Przekorów.
11.30 – Lubiatowo: intencja Balcerakowej.
13.00 – Żuków: + Lesław Szagański, 5 rocznica

1.w poniedziałek, 13 września
NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE Msza Św. w Żukowie o godz. 20.00, a po niej RÓŻAŃCOWA PROCESJA FATIMSKA po wiosce. Przynosimy świece.

2.We wtorek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża. Przypomina nam ono o odnalezieniu relikwii Krzyża i konsekracji bazyliki, w której były przechowywane. Z okazji tego święta warto spojrzeć na krzyże w naszych mieszkaniach i oczyścić je.
3.Nazajutrz po święcie Podwyższenia Krzyża będziemy obchodzić wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, która nie opuściła swojego Syna nawet w godzinie śmierci.

W piątek, Msza Św. w Żukowie o godz. 18.00

W sobotę, godz. 14.00 DOŻYNKI W LUBIATOWIE

godz. 17.00, Żuków – Msza Św. ze ślubem Damiana Lewińskiego i Alicji Trzoniec

Intencje w przyszłą niedzielę:

8.00 – Żuków: + Marianna Górna, 3 rocznica.
10.00 – Przywodzie: + Łukasz Lewandowski i Tomasz Błaszczyk
11.30 – Lubiatowo: Dziękczynna z okazji 25-lecia małżeństwa Beaty i Krzysztofa Myśliborskich.
13.00 – Żuków: + Bogdan Kowalski, 4 rocznica.

W przyszłą niedzielę przy wychodzeniu z kościoła zbiórka na Kul i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

Sprzątanie kościołów:
Przywodzie:
Lubiatowo
Żuków:

Uwaga: W nagłych przypadkach proszę kontaktować się z Księdzem Kanonikiem Januarym Żelawskim w Brzesku –
Tel. 91 5630018

Dziś do nabycia „Niedziela”

Na nowy tydzień „ Szczęść Boże”!