XXIX Niedziela Roku, 17 października 2010

XXIX Niedziela Roku – 17.10.2010

W dzień Pański, w niedzielę, gromadzimy się w naszym kościele, na świętej wieczerzy, kiedy Jezus Chrystus „podobnie jak uczniom w Emaus wyjaśnia nam Pisma i łamie dla nas chleb" (V modlitwa eucharystyczna). On gromadzi nas, swoje przybrane dzieci, w jedną rodzinę. Do Niego zwracamy się słowami: „Abba, Ojcze", dziękując Mu za Jego nieskończoną miłość i zanosząc modlitewne prośby we wszystkich intencjach, z którymi przyszliśmy dzisiaj do naszej świątyni.
Składamy na ołtarzu chleb i wino - owoc pracy rąk ludzkich - i prosimy, aby Duch Święty uświęcił te dary, i aby stały się Ciałem i Krwią Chrystusa dla spełnienia tego wielkiego misterium, które On nam zostawił jako znak wiecznego przymierza

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE:
8.00 – Żuków: o Boże błogosławieństwo i łaskę dobrego zdrowia dla Teresy Stalinger
z okazji imienin.
10.00 – Przywodzie: O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Mamy Jadwigi – od córki
11.30 – Lubiatowo: + Stanisław Januchta
13.00 – Żuków: + Józef Pacholik

Dziś w Żukowie o godz. 17.00 Nabożeństwo Różańcowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1.Przyszła niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpocznie się Tydzień Misyjny. Przy wychodzeniu z kościoła zbiórka na misje.

2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach i wielu świętych wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie, nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”! Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania Sługi Bożego Jana Pawła II: „Zło dobrem zwyciężaj”! Codziennie gromadzimy się na Eucharystii, którą łączymy z nabożeństwem różańcowym. Wszystkich bez wyjątku zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia (wspomnienie obowiązkowe);
• 21 X – bł. Jakub Strzemię (1340-1409), franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich (wspomnienie obowiązkowe);
• 23 X – św. Jan Kapistran (1386-1456), wielki kaznodzieja franciszkański, działający również w Polsce (wspomnienie dowolne);
• 24 X – bł. Jan Balicki (1869-1948), wykładowca i rektor Seminarium Duchownego w Przemyślu; jako kapłan miał zawsze otwarte serce dla wszystkich potrzebujących (wspomnienie obowiązkowe).

Msze Św. w tym tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 17.00 - Msza Św. – Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Julii Litwiniuk z okazji I rocznicy urodzin.
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św. z nabożeństwem różańcowym.

Środa, Żuków , 17.00 – Msza Św. + Albin Dejewski od córki z rodziną
Czwartek, Przywodzie,17.00 – Msza Św. z nabożeństwem różańcowym;
Piątek, Żuków, 17.00 – Msza Św.– + Piotr, Lesław i Stanisław.
Sobota, Przywodzie, 16.00 – Msza Św. ze ślubem: Michał Szuplak i Kinga Gajewska
17.00 – Msza Św. z chrztem Szymona Stankiewicza.
Intencje w przyszłą niedzielę:

8.00 – Żuków: Dziękczynna, o Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla Henryka Szagańskiego z okazji 85 rocznicy urodzin – od żony i dzieci.
10.00 – Przywodzie: + Pelagia i Stanisław Gral oraz Jan Nowak
11.30 – Lubiatowo: + Helena, Marianna, Józef i Antoni Jaskólscy
13.00 – Żuków: o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najśw. dla Teresy Stalinger z okazji 60 rocznicy urodzin.

Sprzątanie kościołów:
Przywodzie:
Lubiatowo
Żuków:

.

Dziś do nabycia „Niedziela”

Na nowy tydzień „ Szczęść Boże”!