XXVI Niedziela Roku, 27 wrzeœnia 2009 r.

XXVI Niedziela Zwykła, 27.09.2009

Wprowadzenie do Mszy Œwiętej
Eucharystia jest znakiem jednoœci Koœcioła. Jest także zoboŹwišzaniem, aby tę jednoœć umacniać i nieustannie dšżyć do jednoœci z tymi, którzy oddalili się od Chrystusa. Gdy przyŹchodzimy na Mszę Œwiętš, uœwiadamiamy sobie, że nie tylko budujemy jednoœć naszej wspólnoty, ale także przyczyniamy się do zjednoczenia całej ludzkoœci wokół Jezusa Chrystusa. Eucharystia jest Ÿródłem naszej życzliwej otwartoœci na druŹgiego człowieka.
Do tej otwartoœci wzywa nas Jezus w dzisiejszej Ewangelii, w której wyjaœnia swoim uczniom, że „kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami" (Mk 9,40). Jezusowe słowa wpisujš się w kontekst poszukiwania drogi do jednoœci ze wszystkimi ludŸmi na fundamencie wiernoœci nauce i posłannictwu Jezusa.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków: + Franciszka i Stefan Skrzeczynowie
10.00 –Przywodzie: + Józef Bartczak, 20 roczn.
11.30 – Lubiatowo: + za rodziców Władysławy i Władysława Grzelków - od Teresy Jaskulskiej
13.00 – Żuków: + Jadwiga Głuszczak

Msze Œwięte w Tygodniu:

Na proœbę Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi wprowadzamy w całej parafii godzinę adoracji przed Mszš Œwiętš poprzedzajšcš Pierwszy Pištek miesišca.

Poniedziałek, Żuków, 18.00 Msza Œwięta – + Michał Podrzycki (imieninowa).
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – adoracja Najœw. Sakramentu, spowiedŸ;
18.00 Msza Œw. , spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
Œroda, Żukow, 18.00 – Msza Œw. z nowennš do MBNP,
+ Tadeusz Walczak

Czwartek, Przywodzie, 17.00 – Adoracja Najœw. Sakramentu;
18.00 – Msza Œw. – + Bronisław Gołuch, 9 rocz.
Marianna, Jan Gołuchowie , Stanisława i Józefa Przekorów.
15.30 – odwiedziny chorych.
Pištek, Żuków, 17.00 – Adoraja Najœw. Sakramentu, spowiedŸ;
18.00 –- Msza Œw., + Józef Fiłka – od uczestników pogrzebu.
14.00 – odwiedziny chorych

Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Œw. + Henryka Madejska – od uczestników pogrzebu.

Pragnę bardzo goršco i serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy złożyli ofiary z okazji dożynek na opał.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

1. Przyszła niedziela jest już pierwszš niedzielš paŸdziernika – miesišca modlitwy różańcowej, a od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Jak wielkie znaczenie ma ta modlitwa, podkreœlał Ojciec Œwięty Jan Paweł II w Roku Różańca Œwiętego. Wypełniajmy testament Papieża-Polaka i chętnie bierzmy do ręki różaniec. Zwłaszcza że o to samo cišgle w wielu objawieniach prosi sama Maryja. Zachęcam do udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym. A tych, którym trudniej jest dotrzeć do naszej œwištyni, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

2. We wtorek, 29 wrzeœnia, przypada œwięto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a w pištek, 2 paŸdziernika, wspomnienie œwiętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłajšc swoich Aniołów, którzy chroniš nas i nam pomagajš. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły sš bowiem namacalnym przejawem obecnoœci Boga w œwiecie, Jego głosem. Łšczš niebo z ziemiš. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłoœć, jednoœć i pokój, tam też sš obecne Anioły. Archaniołowie cieszš się wyjštkowš bliskoœciš Boga. Dlatego korzystajmy z ich poœrednictwa.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy pištek i pierwsza sobota miesišca. Okazja do spowiedzi œwiętej pierwszo pištkowe. W naszych modlitwach pamiętajmy o studentach rozpoczynajšcych rok akademicki.

4. Dziœ do nabycia nowy numer NIEDZIELI.
Niedziela telewizyjna.

Intencje w przyszłš niedzielę:

8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca
10.00 –Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo: Intencja Żywego Różańca
13.00 - o Boże błogosławieństwo i łaskę dobrego zdrowia dla p. Feliksa Sikory z okazji 81 urodzin.

SPRZĽTANIE KOŒCIOŁÓW:
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp.

Na nowy tydzień „Szczęœć Boże!