XXVII Niedziela Roku, 03.10.2010 r.

XXVII Niedziela Roku – 03.10.2010
Dzisiaj wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy kolejny - 66. już -„Tydzień Miłosierdzia", który tematem i hasłem zaprasza nas do Wieczernika, gdzie Chrystus umywał swoim uczniom nogi i zachęcał: „Czyńcie, jak Ja wam uczyniłem" (J 13,15). Swoją pokorną postawą Chrystus zdumiewał nawet apostołów, a sam Piotr musiał się jeszcze wiele nauczyć, by w końcu usłyszeć: „paś baranki moje".
Ewangelia dzisiejsza rozpoczyna się modlitwą - prośbą apostołów: „Panie przymnóż nam wiary" (Łk 17,5). I my rozpoczynamy Eucharystię i cały ten tydzień wołaniem: „Panie przymnóż nam wiary". Prosimy Chrystusa: Panie, spraw, abyśmy nie zmarnowali czasu jaki nam dajesz, czasu Twojego nawiedzenia - spotkania z Tobą tu i teraz, spotkania w drugim człowieku; byśmy nie zmarnowali Twoich darów, Twojej miłości; byśmy byli zdolni do miłości bez granic, zdolni do służby braciom i na koniec zdolni, by bez żalu powiedzieć: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy, wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać" (Łk 17,10).

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE:
8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca
10.00 – Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo: Intencja Żywego Różańca
13.0 – Żuków: + Krzysztof Kozłowski od Krystyny ze Szczecina z mężem i rodziną.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. Zawsze chętnie korzystamy z Bożego miłosierdzia, ale Bóg chce, żebyśmy też byli w świecie Jego narzędziami w czynieniu miłosierdzia wobec innych.

2. Rozpoczął się miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. Skorzystajmy także z zaproszenia na wspólnotowe rozważanie tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa październikowego.

W kalendarzu liturgicznym obecnego tygodnia widnieją wspomnienia:
• w poniedziałek, 4 października – świętego Franciszka z Asyżu, autora znanej modlitwy o pokój, w której prosi się, by Bóg uczynił z nas narzędzia pokoju;
• we wtorek, 5 października – świętej Faustyny Kowalskiej, apostołki Miłosierdzia Bożego. Zawdzięczamy jej przypomnienie prawdy o nieodwołalnej miłości Boga do człowieka;
• w czwartek, 7 października – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, wspomnienie ustanowione na pamiątkę zwycięskiej bitwy pod Lepanto;
• w sobotę, 9 października – świętego Wincentego Kadłubka, biskupa, który jednak zrzekł się tego urzędu i osiadł w klasztorze cystersów w Jędrzejowie. Jest autorem Kroniki polskiej, czyli pierwszej historii Polski.
Msze Św. w tym tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 17.00 - Msza Św. – + Edyta Piwowarczyk
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św.z nabożeństwem różańcowym.
Po Mszy Św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania
Środa, Żuków , 17.00 – Msza Św. +MariuszSandt
Czwartek, Przywodzie,17.00 – Msza Św. z nabożeństwem różańcowym;
+ Grażyna Zgierska, 2 rocznica.
Po Mszy Św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
Piątek, Żuków, 17.00 – Msza Św.– + Piotr, Lesław i Stanisław
Sobota, Żuków, 18.00 – + Stefan Gintowt – imieninowa.

Intencje w przyszłą niedzielę:

8.00 – Żuków: + Józef Fiłka
10.00 – Przywodzie:+ Irena Majsterek, 2 rocznica od rodzeństwa.
11.30 – Lubiatowo: + Bronisława Zaśko
13.00 – Żuków: Dziękczynna z okazji 25 rocznicy ślubu pp. Haliny i Waldemara
Szagańskich

Sprzątanie kościołów:
Przywodzie:
Lubiatowo
Żuków:

Zapowiedzi: Mirosław Sajkowski, kawaler, zam. w Żukowie i Ewelina Stankiewicz, panna, zam. w Żukowie – zap. II

Michał Szuplak, kawaler, zam. w Żukowie i Kinga Gajewska, panna, zam. w Przywodziu – zap. II

Damian Komorowski, kawaler, zam. Żuków i Agnieszka Justyna Baranowska, panna, zam. Kostrzyn n Odrą, zap. I

Dziś przy wychodzeniu z kościoła zbiórka dla najuboższych – przeprowadza Caritas.

W przyszłą niedzielę DZIEŃ PAPIESKI- będzie przeprowadzana zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Dziś do nabycia „Niedziela”

Na nowy tydzień "Szczęść Boże!"