XXVIII Niedziela Zwykła, 9 października 2011 r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 09.10.2011 r.

W roku 2011 Dzień Papieski jako podziękowanie za dar beatyfikacji Papieża Polaka został przekształcony w Tydzień Papieski. Będziemy go przeżywać od 9 do 16 października pod hasłem „Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy”.
Dzień Papieski obejmuje zawsze wymiar duchowy, intelektualny, naukowy i charytatywny. W ramach kwesty przykościelnej i publicznej zbierane są wtedy środki na stypendia edukacyjne. –

– Tegoroczne obchody przybiorą szczególny charakter, gdyż po raz pierwszy Polacy w kraju i za granicą będą modlić się za wstawiennictwem Błogosławionego Jana Pawła II .

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE:
8.00 – Żuków: + Roman, Stefania, Antoni Laskowscy
10.00 – Przywodzie: + rodziców Karolkowskich i Ceglarskich
11.30 – Lubiatowo: + z rodziny Jakubczyków
13.00 – Żuków: + Józef, Stanisława i Jerzy
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Choć zakończyliśmy już kolejny Tydzień Miłosierdzia, miejmy nadzieję, że nie pozostanie w nas jako okazjonalny gest. Ciągle naśladujmy Boga – Ojca pełnego miłosierdzia. Miłosierdzie jest aktem religijnym, nie zwykłą filantropią. Święty Paweł Apostoł zbiórkę na rzecz ubogich nazywa wręcz „liturgią” (2 Kor 9,12). Warto zapamiętać też słowa świętego Jakuba: „Nad tym, który nie okazał miłosierdzia, odbywa się sąd bez miłosierdzia” (Jk 2,13).

2. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny! Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. (…). Wszystkich Parafian serdecznie zapraszam!

3. W piątek, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. (…) w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.

Msze Święte w tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 18.00 - Msza Św.

24-godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu:
Wtorek, Lubiatowo, 19.00 - Msza Św. nabożeństwo różańcowe.
Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla p. Mieczysława Grzelki z okazji 80 rocznicy urodzin od Rady Parafialnej.
Lubiatowo: 20.00 – 3.00 rano

Środa, Żuków od 3 rano do 11.00
10.00 Msza Św. + Józef Pacholik

Przywodzie: 11.00 – 19.00
18.30 – Różaniec dla dzieci i kandydatów do bierzmowania
19.00 – Msza Św. w Przywodziu
Adoracja Pana Jezusa poza Mszą Świętą jest wspaniałą formą spotkania z Bogiem, obecnym prawdziwie pod postacią Chleba
.
Czwartek, Żuków,18.00 - DZIEŃ FATIMSKI - Msza Św.
Po Mszy Św. procesja różańcowa po wiosce na zakończenie
nabożeństw fatimskich.

Piątek, Żuków, 18.00 – Różaniec dla dzieci i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania.
18.30 Msza Św. + Klaus Kadłubek, 4 rocznica
Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Św. + Piotr, Lesław i Stanisław

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
8.00 – Żuków: + Bogdan, Henryk Reguła
10.00 – Przywodzie: + Józef i Zofia Nowak
11.30 – Lubiatowo: + Stanisław Januchta
13.00 – Żuków: + Mikołaj, Agnieszka Kaniewicz, Helena i Marian, Andrzej Garzyńscy i za zmarłych z rodziny

Do nabycia nowy numer: „Niedzieli”

Na nowy tydzień „Szczęść Boże!”