XXX Niedziela Roku, 24 października 2010 r.

XXX Niedziela Roku – 24.10.2010
Październikowe obchody Światowego Dnia Misyjnego stanowi dla wspólnoty parafialnej okazję do odnowionego zaangażowania w głoszenie Ewangelii i nadania działalności duszpasterskiej głębszego rozmachu misyjnego. Kościół zachęca nas, byśmy na modlitwie różańcowej uczyli się od Maryi kontemplowania zamysłu jaki miłość Ojca ma w stosunku do ludzkości, aby umiłować ją tak, jak On ją miłuje – takie wskazówki daje Ojciec Święty Benedykt XVI

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE:
8.00 – Żuków: Dziękczynna, o Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla Henryka Szagańskiego z okazji 85 rocznicy urodzin – od żony i dzieci.
10.00 – Przywodzie: + Pelagia i Stanisław Gral oraz Jan Nowak
11.30 – Lubiatowo: + Helena, Marianna, Józef i Antoni Jaskólscy
13.00 – Żuków: o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najśw. dla Teresy Stalinger z okazji urodzin.

Dziś w Żukowie o godz. 17.00 Nabożeństwo Różańcowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dziś słyszeliśmy, że Jezus pochwalił modlitwę grzesznika. My też stajemy przed Bogiem, choć w naszych sercach czasami zagości zło. Dlatego też często powtarzajmy prośbę: „Boże, miej litość dla mnie grzesznego”.
2. Kościół obchodzi dziś Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. W ten sposób chcemy przypomnieć sobie polecenie Jezusa wstępującego do Nieba, by nieść Ewangelię wszystkim ludziom. To polecenie zobowiązuje każdego z nas.

Dziś przy wychodzeniu z kościoła zbiórka na misje.

3. Przed nami ostatni tydzień miesiąca modlitwy różańcowej. Poczujmy się wewnętrznie zobowiązani do wzięcia udziału w nabożeństwie październikowym, podczas którego rozważamy tajemnice różańca świętego.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie:
w czwartek, 28 października – świętych Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów Jezusa.

Msze Św. w tym tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 9.00 - Msza Św.
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – nie będzie Mszy Św. tylko Różaniec
Środa, Żuków , 17.00 – nie będzie Mszy Sw. Tylko Różaniec
Czwartek, Przywodzie,17.00 – nie będzie mszy Św. tylko Różaniec
Piątek, Żuków, 17.00 – Msza Św. z Różańcem
Sobota, Żuków, 17.00 – Msza Św. z Różąńcem
Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków:
10.00 – Przywodzie: + Stefan Fiałkowski i Bolesław Pawłowski
11.30 – Lubiatowo: + Jan Kondratiuk
13.00 – Żuków:

Sprzątanie kościołów:
Przywodzie:
Lubiatowo
Żuków:

Dziś do nabycia „Niedziela”

UROCZYSTOŚĆ MSZYSTKICH ŚWIĘTYCH Za tydzień w poniedziałek 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego Świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie.

MSZE ŚWIĘTE W UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
8.00 – Lubiatowo; 10.00 – Przywodzie; 12.00 - Żuków

W listopadzie w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.

Uwaga: Rozdawane są kartki wypominkowe na miesiąc listopad.

Na nowy tydzień „ Szczęść Boże”!