XXXII Niedziela Roku, B - 08.11.2009 r.

Z wiarą przychodzimy do świątyni, aby tu, podczas sprawowanej Eucharystii, na nowo przeżyć spotkanie z Bogiem. On przychodzi do nas, aby nas umocnić i zapewnić o swojej niewyczerpanej miłości względem każdego z nas. Jest to miłość potwierdzona ofiarą z Jednorodzonego Syna Bożego dla naszego zbawienia. Jak usłyszymy dzisiaj w drugim czytaniu: Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w zwišzku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują" (Hbr 9,28).
Mamy to szczęście, że możemy uczestniczyć w jedynej Ofierze Jezusa Chrystusa, że możemy doświadczyć owoców Jego odkupienia, wyzwolenia z grzechu i obdarzenia nowym życiem łaski. Dzięki tej Ofierze Jezusa możemy prawdziwie nazywać się dziećmi Bożymi. Uprawnia nas to do pokładania ufności w Bogu Ojcu, który nas miłuje, nie przestaje się troszczyć o nas i pragnie naszego dobra.
Niech udział w dzisiejszej Eucharystii stanie się dla nas aktem ponownego zawierzenia siebie miłujšcej Bożej opatrzności.

Trzydziesta druga niedziela roku, B, 08.11.2009

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków - + Józef Fiłka
10.00 – Przywodzie: + Roman Sobstyl, 2 rocz.
11.30 – Lubiatowo – Dziękczynno-błagalna z okazji 25-lecia zawarcia sakr. małżeństwa p. Anny i Henryka Resiaków.
13.00 – Żuków: - + Piotr Jaworski
16.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego na Cmentarzu w Żukowie.
Msze Œwięte w Tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Œw. dla rodziców dzieci
pierwszokomunijnych – za parafian.
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 - Msza Œw. - + Jan i Anna Pasternak.
15.30 – odwiedziny chorych.
Mszy Œw. dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
Œroda, 11 listopada: Narodowe Œwięto Niepodległoœci.
Choć żyjemy już w wolnej OjczyŸnie, cišgle musimy pamiętać o potrzebie odrodzenia i dŸwigania się narodu w wielu różnych wymiarach. Obok oficjalnych obchodów nasze koœcioły i domy wypełniš się modlitwš za tych, którzy oddawali życie za wolnoœć Polski, i za tych, którzy kształtujš jej współczesnoœć.
Poœwięcenie i wręczenie ksišżeczek dla dzieci pierwszokomunijnych.
Ksišżeczki do nabycia w zakrystii – 18 zł.
Przywodzie, 10.00 - + Janina, Stanisław i Adam Linowscy
Lubiatowo, 11.30 – W intencji Ojczyzny
Żuków, 13.00 - + Jerzy Połczyński, 12 rocznica
Czwartek, Przywodzie, 17.00 – + Teofil Karolkowski; Msza Œw. dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych
15.00 – Odwiedziny chorych.
Pištek, Żuków, 17.00 – Msza Œwięta: + Antoni, Adam,Maria, Zofia, Halina Ceglarz
Sobota, Żuków, 17.00 – Msza Œw. - + Paweł Ceglarz
14.00 – odwiedziny chorych

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.
1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w cišgu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrujšc się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewnoœć, że nie idziemy ku œmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Tworzymy „wspólnotę œwiętych” – communio sanctorum, to znaczy nadprzyrodzone zjednoczenie Koœcioła na ziemi, w czyœćcu i w niebie. Communio sanctorum zobowišzuje do wzajemnej miłoœci żywych i umarłych. Kiedyœ wszyscy będziemy razem wielbić Boga przed Jego tronem jako Koœciół œwiętych. Pielęgnujmy depozyt naszej wiary i nadzieję na szczęœliwš wiecznoœć. Czerpmy siły z sakramentów, ze stołu słowa Bożego, a przede wszystkim z Eucharystii, która gromadzi nas wokół ołtarza. Pamiętajmy, że każdš Mszę Œwiętš sprawujš z nami wszyscy aniołowie i całe zastępy œwiętych, choć ich nie widzimy. W centrum zawsze jest Chrystus, który gładzi grzechy œwiata.

Intencje w przyszłš niedzielę:

8.00 – Żuków: + Roman i Antonina Bażant
10.00 – Przywodzie: + Boleslaw Pawłowski i Stefan Fijałkowski
11.30 –Lubiatowo : + Leszek Dembowski, Anna, Szczepan, Jan Zych i Marianna i
13.00 – Żuków: + Piotr Łyskawa, 14 rocznica

SPRZĽTANIE KOŒCIOŁÓW:
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków:

Żapowiedzi:
Roman Kozanka – Lipka, kawaler, zam. Przywodzie i
Marta Pawlak, panna, zam. Przywodzie, zap. I

Norbert Podkowa, kawaler, zam. Nowogród Bobrzański i
Beata Cieœlewicz, wdowa, zam. w Szczecinie, zap. I

Na nowy tydzień: „Szczęœć Boże”.