XXXIII Niedziela Roku C, 14 listopada, 2010 r.

Dzień Solidarności z Kościołem w prześladowanym
W dzisiejszej Ewangelii, Chrystus uświadamia swoich uczniów o trudnej drodze pójścia za Nim. W życie chrześcijanina, często wpisany bywa Krzyż, cierpienie, odrzucenie. Jednak ten krzyż, dla człowieka wierzącego, nabiera innej perspektywy – patrzymy na Niego poprzez fakt Zmartwychwstania, które jest źródłem nadziei.
Dzisiaj, w Polsce po raz drugi, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wspieramy duchowo i materialnie tych, którzy doświadczają wypędzania ze swoich domów, którzy każdego dnia muszą chronić swoich najbliższych tylko dlatego, że są uczniami Chrystusa. Naszą szczególną modlitwą obejmujemy nasze Siostry i Braci z Iraku, gdzie w ostatnich latach zamordowano 3000 chrześcijan, 50 duchownych, zniszczono 76 kościołów. A pół miliona chrześcijańskich Irakijczyków przebywa w obozach dla uchodźców.
Na początku tej Najświętszej Ofiary przeprośmy Boga za nasze zaniedbania i grzechy, za brak świadectwa naszej wiary w życiu prywatnym i publicznym.

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE:
8.00 – Żuków: + Mariusz Sandt i Edyta Piwowarczyk
10.00 – Przywodzie: + Władysław Gołuch
11.30 – Lubiatowo: + Władysław i Władysława Grzelka
13.00 – Żuków: + Jan Nagadowski, 13 rocz.
Dziś w Żukowie o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia na Cmentarzu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny. Do tej Uroczystości przygotowujemy się przez NOWENNĘ.

W kolejnym tygodniu listopada przypadają następujące wspomnienia:
• we wtorek, 16 listopada – Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, najważniejszego sanktuarium maryjnego na Litwie, także bardzo bliskiego Polakom;
• w środę, 17 listopada – świętej Elżbiety Węgierskiej. Po śmierci męża została tercjarką franciszkańską i poświęciła się bez reszty ubogim i zaniedbanym;
• w czwartek, 18 listopada – błogosławionej Karoliny Kózkówny, męczennicy, która oddała swoje życie, broniąc dziewictwa i czystości;
• w piątek, 19 listopada – błogosławionej Salomei. Swoje oddanie wyłącznie Bogu potwierdziła decyzją o dziewiczym małżeństwie. Ostatnie lata swego życia spędziła w klasztorze w Skale;
• w sobotę, 20 listopada – świętego Rafała Kalinowskiego, powstańca styczniowego, wywiezionego na Sybir. Po odzyskaniu wolności wstąpił do Karmelu, któremu nadał impuls do rozwoju.

Msze Św. w tym tygodniu:

Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św.

Wtorek, Lubiatowo, 17.00 - Msza św. z wypominkami; spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
Środa, Żuków, 17.00 – Dziękczynna z okazji 75 rocznicy p. Janiny Pacholik.

Czwartek, Przywodzie - + Janina, Adam i Stanisław Linowscy; spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

Piątek, Żuków, 17.00 - + Piotr, Lesław i Stanisław; spotkanie z kandydatmi do Bierzmowania.

Sobota, Żuków, 16.00 – Msza Św. ślubna: Damian Komorowski i
Agnieszka Baranowska

Intencje w przyszłą niedzielę:

8.00 – Żuków: + Damian Piątkowski – od rodziców i rodzeństwa
10.00 – Przywodzie: + Wiktoria, Jakub Chmielek i Rudolf Szaper
11.30 – Lubiatowo: + Jan, Cecylia, Józef Pijewscy
13.00 – Żuków: + Krystyna Korpalska, 6 rocz.

16.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia na Cmentarzu w Żukowie

W przyszłą niedzielę przy wychodzeniu z kościoła zbiórka na POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE na skutek prześladowań.

Sprzątanie kościołów:
Przywodzie:
Lubiatowo
Żuków:

Dziś do nabycia „Niedziela”

Na nowy tydzień „ Szczęść Boże”!