21 Niedziela Roku B, 27 sierpnia 2006.

Przychodzimy dzisiaj do Zbawiciela, bo tylko On ma słowa życia wiecznego. Tylko Jezus potrafi odpowiedzieć na pytanie: „Po co człowiek żyje”. W podręcznikach pisanych przez różnych mistrzów jest zawsze rozdział ostatni, nawet wtedy, gdy został przez autorów zignorowany. Jeśli jakiś nauczyciel nie uwzględnia w swym nauczaniu śmierci, to tym bardziej jest ona obecna ziejąc pustka, ciszą i ciemnością. Nauczanie Jezusa nie pomija śmierci, ale nie jest rozdziałem ostatnim. Jego słowa są otwarte na nieskończoność i na nieśmiertelność. Jego słowa są słowami życia wiecznego. Tylko On wypowiada słowa, które są duchem i życiem. Słuchamy tych sów w liturgii słowa, a ich owoc przyjmujemy w chlebie eucharystycznym.

Intencje: 8.00 – Żuków: + Magdalena Klementowska w 20 rocznicę urodzin od cioci Małgosi z rodziną.
10.00 - + Tadeusz, Helena i Maciej Pijewscy.
11.30 - Lubiatowo: + Józef Balcerak, 20 rcz.
13.00 – Żuków: + Jan, Henryk Trzoniec, 5 rocz.

Tegoroczne wakacje dobiegają końca. Jakie one były: warto podsumować i rozpocząć nowy rok szkolny z Bogiem. W tym tygodniu okazja do spowiedzi.
Msza Św. na rozpoczęcie NOWEGO ROKU SZKOLNEGO w poniedziałek,
4 września w Żukowie o godz. 8.00, a w Przywodziu o godz. 18.00
MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:
Poniedziałek, 8.00, Żuków – za parafian
Wtorek, Lubiatowo,Odwiedziny chorych, od godz. 17.00 – spowiedź,
18.00 - + Stanisława Nowak, 1 rocznica śmierci
Środa, Żuków, 18.00 – Msza Św. z nowenną do MBNP.
Czwartek, Przywodzie, od godz. 17.00 – spowiedź;
18.00 – Msza Św.: + Anzelm
Piątek, Żuków, – Pierwszy Piątek miesiąca, od godz. 15.00 – odwiedziny chorych, spowiedź od godz. 17.00, 18.00 - Msza Św. – o Boże błogosławieństwo dla Bronisławy Łodygowskiej z okazji imienin.
Po Mszy Św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
Sobota, 17.00, Żuków – Msza Św. – + Stefan Gintowt, imieninowa

Zapowiedzi: Obarzanek Tomasz, kawaler, syn Tomasza, zam. w Lubiatowie i
Okraska Aleksandra, panna, córka Edwarda, zam. w Obrominie, Zap. 1

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁÓW:
Przywodzie: pp. Zych Renata
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp. Kucharska Regina lub Sabina i Stankiewicz Barbara

Dziś przy wychodzeniu z kościoła zbiórka na KUL i Wydział teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca: o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najśw. Dla nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzieży zaczynających nowy rok szkolny.
10.00 - Przywodzie: Żywego Różańca
11.30 - Lubiatowo: Żywego Różańca
13.00 – Żuków: + Zbigniew Stalinger

Dziś do nabycia nowy numer NIEDZIELI Szczególnie polecam: Jan Paweł II przez młodzież pisze nowy rozdział swojej historii, Śluby narodu, Z dalekiego Turkmenistanu, Kryzys libański,Cuda Księdza Michała, życie duchowe człowieka a problem jego uzależnień, Niemcom nie podba się polski Premier, czym jest krucjata wyzwolenia człowieka, jak jest naprawdę z tą katechezą, historia i polityka, Chleb Grahama, Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń.

Dziś o godz. 15.00 rozpoczną się obchody Dożynek Archidiecezjalnych w Pyrzycach.
Nieobecność Księdza Proboszcza
Od 5 do 22 września będę na pielgrzymce do La Salette, Lourdes i Fatimy.
W tygodniu nie będzie Mszy Św., a jedynie w niedziele. Zastępować mnie będą Księża Chrystusowy z Pyrzyc. W sprawach bieżących proszę się kontaktować z p. Krystianem Stalingerem – tel. 091-5639841.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże