I Niedziela Adwentu, 03.12.2017 r.

WPROWADZENIE DO LITURGII
Mamy teraz właśnie czas początków: rozpoczynamy Adwent i rozpoczynamy podróż. Jaką podróż? To podróż i przygotowanie nie tylko do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, ale także do przemiany naszego życia. Otwórzmy się na to wszystko, prosząc na początku dobrego Boga o miłosierdzie dla nas.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków – intencja Żywego Różańca: aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały, wykorzystując swoją mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary i wychowania nowych pokoleń.
10.00 – Przywodzie – intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo - intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków – + Jerzy, Stanisława i Józef Piotrowscy

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

3. Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej dla dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do bierzmowania obowiązkowy: w Lubiatowie we wtorki godz. 17.00, w Przywodziu w czwartki o godz. 17.00, w Żukowie w środy dla dzieci, a w piątek dla kandydatów do bierzmowania o godz. 17.00. Zapraszam dzieci z lampionami..

4. Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00 w Żukowie. Lampiony do nabycia w zakrystii.

5. W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.

6. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz. 17.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.
7. W II niedzielę Adwentu czyli 10 grudnia br. z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce już po raz osiemnasty: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszy Św. przt wyjściu z kościoła zbiórka na ten cel.

8. W przyszłą niedzielę poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych w Przywodziu i Lubiatowie.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU
Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św. ku czci Św. Barbary. O Boże błogosławieństwo dla p. Barbary Swat.
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św. + Zofia, Jan, Adam, Helena, Ewa, Bogdan, Jan, Czesław, Aniela, Katarzyna, Antoni, Franciszek, Mikołaj
Środa, Żuków, 17.00 – Msza Św. + Piotr Kadłubek, 26
Czwartek, Przywodzie, 17.00 – Msza Św.

Piątek, Niepokalanego Poczęcia NMP, Żuków, 17.00 – Msza Św. O Boże błogosławieństwo dla p. Marylki Ostrowskiej z okazji imienin. Poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych.

Sobota, Żuków, 18.15 – Msza Św.

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków – o Boże błogosławieństwo dla Krystiana Stalingera
z okazji imienin.
10.00 – Przywodzie – + Kowalska Renata, 5
11.30 – Lubiatowo - + Kazimierz Kobus
13.00 – Żuków – o Boże błogosławieństwo dla Patrycji Kowalskiej, 4 urodziny

. Na nowy tydzień: „Szczęść Boże”.