Niedziela Misyjna, 22.X.2017 r.

„Idźcie i głoście!” Co to oznacza w naszym osobistym życiu duchowym? Dzisiaj tak wielu ludzi żyje w ogromnym pędzie, w pośpiechu, z domu do pracy, z pracy po zakupy... Mamy tyle obowiązków w ciągu dnia, że jak już jesteśmy w swoich domach, to często wieczorem bywamy wyczerpani, bez sił, niekiedy apatyczni duchowo. Każdy z nas w rozwoju życia duchowego doświadczył lub doświadcza pewnego rodzaju zniechęcenia. Czynników zewnętrznych może być wiele – bo za mało śpimy, za szybko żyjemy, przeżywamy ciągły stres w pracy duszpasterskiej, misyjnej, a może działamy w służbach wspólnoty i przestajemy odczuwać satysfakcję, przestajemy dostrzegać duchowe efekty naszej pracy dla Boga, niewidzialnej pracy dla Bożego Królestwa. Jeśli tak jest, to zatrzymajmy się przez chwilę i rozpocznijmy od nowa. Niech ten Tydzień Misyjny stanie się dla nas zachętą i umocnieniem w naszym duchowym pielgrzymowaniu. Rozpalmy na nowo w swoich sercach powołanie do służby misyjnej, modląc się i wspierając na różne sposoby dzieła misyjne, naszych kapłanów, misjonarzy i misjonarki oraz osoby świeckie. Zaangażujmy się, aby tegoroczne hasło „Idźcie i głoście” stało się źródłem głoszenia Dobrej Nowiny..

8.00 – Żuków: + Zofia i Jan Bussa
10.00 – Przywodzie: + Pelagia Gral, 9 i Stanisław Gral
11.30 – Lubiatowo: + Jan Kondratiuk i Jerzy Radka
13.00 – Żuków – O Boże błogosławieństwo dla Krystyny Grzelka 71 i Mieczysława Grzelki 86 od Ewy i Bogdana.

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. Naszą pomoc misjom możemy wyrazić oprócz modlitwy również ofiarą złożoną na tacę przy wychodzeniu z kościoła.

2. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana.

Msze Święte w tygodniu:

Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św. z nabożeństwem różańcowym
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św. z nabożeństwem różańcowym + Jakubnczyk Lesław, 5 i za rodzinę Jakubczyków. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
Środa, Żuków, 17.00 – Msza Św. z nabożeństwem różańcowym
Czwartek, Przywodzie – Msza Św. z różańcem; spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.+ Eleonora Nowak od uczestników jej pogrzebu
Piątek, Żuków 17.00 - Msza Św. z nabożeństwem różańcowym; ; spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
Sobota, Żuków 17.00 - Mszy Św. z nabożeństwem różańcowym

Pomooc Kościołowi w Meksyku
Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity w przyszłą niedzielę 29 października modlić się będziemy za ofiary tragedii oraz wspierać materialnie Kościół w Meksyku poprzez zbiórkę po Mszy Św.

Poświęcenie różańców
W przyszłą niedzielę poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych. W Żukowie o godz. 13.00
Intencje w przyszłą niedzielę:

8.00 – Żuków: za parafian
10.00 – Przywodzie: + Pelagia Prawudzka
11.30 – Lubiatowo: + Józef i Franciszka Kobus
13.00 – Żuków –+ Tadeusza Szczęśniak, Tadeusz Ścibor z okazji imienin.

Na nowy tydzień „Szczęść Boże”