Przemienienie Pańskie, 06 sierpnia 2017 r.

„Dobrze, że tu jesteśmy”, bo Kościół to miejsce, gdzie możemy spotkać żywego Boga, ale też w którym sami możemy się przemieniać. Dziękujemy dziś Chrystusowi, za to, że pokazał nam, że jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem i prośmy o jego przemieniającą moc w naszym życiu.

INTENCJE MSZALNE
8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca: Aby wielkie wybory ekonomiczne i polityczne
chroniły rodziny jako skarb ludzkości.
10.00 – Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo: Intencja Żywego Różańca: dziękczynna i z prośba o Boże błogosławieństwo w dalszej pracy.
13.00 – Żuków - + Piotr Kadłubek

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.

2. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia przypadają dwa święta. Już w najbliższą środę, 9 sierpnia, oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edycie Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. Studiowała filozofię we Fryburgu. Zapatrzona w św. Teresę z Ávili, mimo protestów rodziny, przyjęła chrzest. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana, a następnie wywieziona do obozu w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1998 roku, a rok później ogłosił współpatronką Europy, podkreślając, że jej wyjątkowe życie i ofiara, jaką złożyła dla Chrystusa, są zadatkiem prawdziwie braterskiego społeczeństwa, niezależnie od różnic narodowych, kulturowych i religijnych.

3. W czwartek, 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia. Zwłaszcza dzisiaj warto wpatrywać się w jego życie, aby dostrzec, jak wiele dla Chrystusa i Kościoła warto wycierpieć, a z czego później rodzą się błogosławione owoce. Gdy dobrze przypatrzymy się dziejom Kościoła, wyraźnie widać, że ofiara, zwłaszcza krew męczeńska tych, którzy poszli za Chrystusem, ich przykład, rodzi następne pokolenia wyznawców gotowych oddać wszystko za Ewangelię. Przemienieni ich przykładem idźmy i głośmy w świecie Chrystusowe orędzie zbawienia.
4. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Jak co roku w tę drugą sierpniową niedzielę złożymy do puszek ofiary na KUL i szkoły katolickie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM (oprócz wyżej wymienionych):

• 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia (wspomnienie obowiązkowe);
11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica; idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami

ZA ZŁOŻENIE OFIARY NA UTRZYMANIE NASZEGO
SEMINARIUM DUCHOWNEGO W SZCZECINIE –
SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ.

.

Msze Święte w tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 07.00 - + Zofia, Paweł i Mirosława
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św. + Zofia, Jan, Aniela, Adam, Helena Pleszczuk, Jan
Czesław Kwiatkowscy, Katarzyna, Antoni i Franciszek Pawelec

Środa, Żuków, 20.00 – Msza Św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Intencja:
za parafian
Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Św.
Piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św. Intencja: + Genowefa, 17, Michał Korzeniewscy

24-godinna adoracja Najświętszego Sakramentu, piątek 11 sierpnia
Lubiatowo od 19.00 – 3.00
Żuków od 3.00 – 11.00
Przywodzie sobota, 11.00 – 19.00

Sobota, Żuków, 16.00 – Msza Św. ze ślube,: Ewelina Jaworska i Henryk Mazur

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków:+ Władysław Bartnik, Jarosław, Magdalena, Jarosław
z rodziny Klementowskich
10.00 – Przywodzie: + Gerhard Rutz, 12
11.30 – Lubiatowo: + Jan Kondratiuk i Helena, Stanisław Skwarek
13.00 – Żuków - + Krystyna i Józef Król

13 sierpnia – Dzień Fatimski
19.00 – Przywodzie - Nabożeństwo fatimskie z procesją po wiosce.

Na nowy tydzień „Szczęść Boże”