UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ, 11 czerwca 2017 r.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 11.06.2017 R.
Gromadząc się na dzisiejszej Eucharystii, chcemy w sposób szczególny uczcić Najświętszą Trójcę. Wiara w Trójjedynego Boga jest dogmatem wiary katolickiej, jest fundamentalną prawdą Kościoła. Wielbimy Boga za dar życia, Syna za dar zbawienia i Ducha za dar uświęcenia. Objawienie „tajemnicy Bożego życia" jest dla nas darem i zobowiązaniem. Powinniśmy „uznać wieczną chwałę Trójcy oraz uwielbić jedność osób Bożych w potędze ich działania". Przeprośmy dobrego Boga za to, że nie zawsze w naszym życiu głosimy chwałę Trójcy Przenajświętszej.

Intencje niedzielne
10.00 – Przywodzie –+ Stanisław Karpowicz, Lucjan Bąncler i Łukasz Lewandowski
11.30 – Lubiatowo – + Leokadia i Stanisław Kałuzińscy
17.00 – Żuków – o Boże błogosławieństwo dla parafian
z okazji odpustu.

Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.
1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

2. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa

4. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie o godz. (…) przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), prezbiter i doktor Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach (wspomnienie obowiązkowe);
• 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau.
17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego.

24-godzinmna adoracja Najświętszego Sakramentu - Niedziela 11.06. 2017 r.
Przywodzie od 19.00 – 3.00
poniedziałek - Lubiatowo od 3.00 – 11.00
Żuków od 11.00 – 19.00

Msze Święte w tygodniu:

Poniedziałek, Żuków, 19.00 – Msza Św. + Zofia Lewandowicz od siostry Janiny z rodziną.
Wtorek, Lubiatowo, 20.00 – Msza Św. ku czci Matki Boskiej Fatimskiej z procesją po wiosce z udziałem kandydatów do bierzmowania – + Jan Gaj i Amanda.
Od 19.30 – spowiedź przed Bożym Ciałem

Środa, Żuków, 18.00 – Msza Św. W intencji Ks. Antoniego Tomali z okazji imienin. od 17.30 – spowiedź przed Bożym Ciałem.

Czwartek - UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA:
8.30 – Lubiatowo: Msza Św. z procesją –
O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i łaskę zdrowia dla rodziny Obarzanków.
11.00 – Żuków: Msza Św. – + Kazimierz, Martyna I Alicja Leszczyk
Przygotowanie ołtarzy w Żukowie
I Ołtarz: Karsko – przygotowuje OSP; II _ przy posesji pp. Lipińskich Przygotowują mieszkańcy Żukowa od nr.8 – 25; III – przy placu zabaw mieszkańcy Ukiernicy;
IV – Osiedle Zdunowo mieszkańcy bloku 57.

15.00 - Przywodzie: Msza Św. + Janina Madejska, Krystyna i Edward Wiśniewscy

Piątek, Żuków: 18.00 Msza Św.
Sobota, Żuków 9.00 – Msza Św.

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków: + Stankiewicz Weronika, 19; Stanisław 5, Watkowski Władysław 16
10.00 – Przywodzie: + Tomasz Jałkiewicz, Krystyna i Wiktor Baturo
11.30 – Lubiatowo: + Arkadiusz, Kazimiera, Józef, Andrzej, Agnieszka, Wincenty,
Władysław Kucharscy
13.00 – Żuków - + Eugenia Stefaniak
18.00 – Żukow: Nabożeństwo czerwcowe.
Zapowiedzi:
Ariel Sztandera, kawaler zam. w Lubiatowie i Małgorzata i Małgorzata Nowak, panna zam. w Lubiatowie – zap. I

Nowy numer Niedzieli w cenie 5.00

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże”.