Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, 28.05.2017 r.

Czterdzieści dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa Kościół świętuje Wniebowstąpienie Pańskie. Dzieje Apostolskie podają, że obłok zabrał Jezusa sprzed oczu apostołów, ale obłok jest znakiem, że Jezus pozostał pośród nas w sakramentalnych obrzędach. Obłok prowadził naród wybrany przez pustynię do ziemi obiecanej. Dzisiaj Jezus zaprasza nas także do wędrówki – do nieba, które jest naszym przeznaczeniem. Obłokiem, znakiem tego wędrowania jest miłość. A tam gdzie jest miłość, tam jest Bóg. A gdzie jest Bóg, tam jest też niebo. Prośmy podczas Eaucharystii o łaskę nieustannego odnawiania miłości w naszym codziennym wędrowaniu.

8.00 – Żuków – Władysława, Stanisław, Roman, Jerzy, Czarek Przewłoccy, Zofia
Michał Szufel
10.00 – Przywodzie – + Mateusz Karolkowski, gr. 25
11.30 – Lubiatowo – + Teresa Jaskólska i Halina Stanisławska
13.00 – Żuków – O błogosławieństwo Boże dla dzieci rocznicowych i Bożena Jaworska, 1 rocznica śmierci.
1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce.
2. Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.
3. Trwa nowenna do Ducha Świętego przed Świętem Zesłania obchodzonym w przyszłą niedzielę.

4. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili zwiastowania i niesie Go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie, podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie.

5. W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz.18.00 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach , przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

6. W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 18.00 w Żukowie zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.

7. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele o godz. 17.00 w Żukowie. Pamiętajmy o modlitewnej prośbie o liczne i święte powołania do kapłaństwa oraz o adoracji Najświętszego Sakramentu i Komunii św. wynagradzającej. Niepokalanemu Sercu Maryi polecajmy nasze rodziny i naszą Ojczyznę.

8. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, z domem macierzystym w Pniewach, wielka wychowawczyni i opiekunka młodzieży (wspomnienie obowiązkowe);

DO STANU MAŁŻEŃSKIEGO PRZYGOTOWUJĄ SIĘ

Adam Duda, kawaler z Lubiatowa i
Olga Urbańska, panna zam. w Szczecinie
Zap. I

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:
Poniedziałek, Żuków, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem
+ Mateusz Karolkowski 26
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem, + Mateusz Karolkowski, gr. 27

Środa, Żuków, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem + Mateusz Karolkowski, gr. 28

Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Św. nabożeństwem + Mateusz Karolkowski, gr. 29
17.00 – odwiedziny chorych potem spowiedź w kościele.

I Piątek miesiąca, Żuków, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem, + Zofia i Józef Połczyńscy
Od 11.00 – odwiedziny chorych.
Od 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu – okazja do spowiedzi.
Przywodzie, 19.15 - Msza Św. + Mateusz Karolkowski, gr. 30
Sobota, Przywodzie, 17.00 – Nabożeństwo pierwszych sobót
Żuków, 18.15 – Msza Św. z nabożeństwem + Klaus Kadłubek (imieninowa).

Intencje mszalne w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków – intencja Żywego Różańca
10.00 – Przywodzie – intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo – intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków – + Józef Kapela, 3, Sylwester, Marian, Grzegorz Olczykowie i rodzice Olczykowie oraz Teresa Kasprzak

Do nabycia nowy numer „Niedzieli”.
Na nowy tydzień: „Szczęść Boże!