XII Niedziela Zwykła, 25 czerwca 2017 r.

Liturgia słowa zapewnia nas, że Bóg troszczy się o tych, którzy Mu bezgranicznie ufają. Przekonał się o tym Jeremiasz. Miał wielu wrogów, ale nie załamał się w wierze i ufności, za co Bóg hojnie go wynagrodził. W podobnym tonie wypowiedziana została zachęta do wierności przez Jezusa, który nie krył przed Apostołami, że czekają ich prześladowania. Nie krył także, że za wierność do końca, czeka ich nagroda, którą jest sam Bóg.

Intencje niedzielne
. 8.00 – Żuków: + Damian Piątkowski
10.00 – Przywodzie: + Władysław Gołuch i Bogdan Wilczyński
11.30 – Lubiatowo: + za zmarłych z rodziny Szczygłów Stefana, Heleny, Grzegorza, Jana i Barbary
13.00 – Żuków - O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Leokadii i Eugeniusza Przewłockich od Ewy i Bogdana
18.00 – Żukow: Nabożeństwo czerwcowe.

1.DZIŚ, PO MSZY ŚW. ZBIÓRKA NA CARITAS – AKCJA LATO 2017 NA KOLONIE DLA DZIECI Z WIELODZIETNYCH RODZIN, UBOGICH I ZAGROŻONYCH PATOLOGIĄ.

2. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.

2. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!
W Lubiatowie ODPUST.

3. W środę, 28 czerwca, celebracją wieczornej Mszy Świętej wigilijnej w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

4. W samą czwartkową uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, ojciec i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

Msze Święte w tygodniu:

Poniedziałek, Żuków, 5.00 – Msza Św.
Wtorek, NMP Nieustającej Pomocy Lubiatowo – Odpust, 18.00 – Msza Św.
Intecje: o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla; o Boże błogosławieństwo dla Władysława Fornala z okazji imienin;
+ Józefa, Marianna, Jan i Wiesław Grzelka
17.15 – Różaniec, Litania do Najśw. Serca PJ
17.30 – okazja do spowiedzi

Środa, Żuków, 18.00 – Msza Św. – za parafian
Czwartek, Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
Przywodzie, 18.00 – Msza Św. + Czesław Balcerczak
Żuków, 19.15 – Msza Św. + Piotr Kadłubek (Imieninowa)

Piątek,.Żuków:, 15.00 Msza Św. z chrztem Antoniego Obuchowskiego
Lubiatowo, 18.00 Msza Św. + Władysław Pacak od uczestników jego pogrzebu..5
Sobota, Żuków, 15.00 – Msza Św. z chrztem Julii Litkowiec
Lubiatowo, 16.30 - Ślub Małgorzaty Nowak i Ariela Sztandery
Przywodzie, 18.00 - nabożeństwo I soboty miesiąca.
Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca
10.00 – Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo: Intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków - Lucyna i Bronisław Obuchowscy i Zenobia Mirzejewska
18.00 – Żukow: Nabożeństwo czerwcowe.

Zapowiedzi:
Janusz Bogdan Szlinger, kawaler, zam. Karsko i Emilia Krzyśko, panna, zam. Witkowo zap. 1

Ewelina Jaworska, panna z Ukiernicy i Henryk Mazur, kawaler z Lubiatowa zap. I

Krzysztof Migdał, kawaler zam. w Ukiernicy i Honorata Prochacka, panna zam. Żalęcinie zap. 1

Nowy numer Niedzieli w cenie 5.00

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże”.