XIII Niedziela Zwykła, 02.07.2017 r.

Naśladowanie Chrystusa wymaga bezwzględnego przylgnięcia do Boga i otwartości wobec drugiego człowieka. Chrześcijanin powinien być stanowczy w wyborze Boga, bo jeśli Bóg znajdzie się w jego życiu na pierwszym miejscu, to także wszystko inne będzie na właściwym miejscu. W tej prawdzie winien dostrzec też drugiego człowieka w jego potrzebach, wyrażając to między innymi w otwartości i gościnności

Intencje niedzielne
. 8.00 – Żuków: Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego.

10.00 – Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo: O Bożą opiekę nad wdowami, które są członkiniami Żywego Różańca.
13.00 – Żuków: + Lucyna i Bronisław Obuchowscy i Zenobia Mirzejewska

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie
z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym wydaje się, że są niegodni. Pan Bóg w każdym człowieku może dokonać nowego stworzenia. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wspólnota z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.

2. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

5. W najbliższy poniedziałek, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”. Papież św. Grzegorz I Wielki skonstatował Tomaszową postawę w następujący sposób: „Więcej pomaga naszej wierze niewiara Tomasza niż wiara Apostołów”. Święty Tomasz jest patronem Indii, Portugalii, wielu miast, w tym Zamościa. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.

6. W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym, cierpiącym i seniorom.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce (wspomnienie obowiązkowe);
• 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania (wspomnienie obowiązkowe).

Msze Święte w tygodniu:

Poniedziałek, Żuków, 5.00 – Msza Św. O szczęśli9wą podróż i błogosławieństwo Boże podczas urlopu.

Po tej rannej Mszy Św. rozpoczynam dwutygodniowy urlop. Od wtorku do soboty włącznie nie będzie Mszy Św. W nagłych przypadkach proszę dzwonić: ks. Dziekan Grzegorz Harasimiak Tel. 604846 921

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków – + Genowefa i Kazimierz Sałańscy
10.00 – Przywodzie – + Stefania, Jan i Marian
11.30 – Lubiatowo – + Zofia i Stanisław z rodziny Obarzanków
13.00 – Żuków – + Krzysztof Kurkowiak

Zapowiedzi:
Janusz Bogdan Szlinger, kawaler, zam. Karsko i Emilia Krzyśko, panna, zam. Witkowo zap. 2

Ewelina Jaworska, panna z Ukiernicy i Henryk Mazur, kawaler z Lubiatowa zap. 2

Krzysztof Migdał, kawaler zam. w Ukiernicy i Honorata Prochacka, panna zam. Żalęcinie zap. 2

Nowy numer Niedzieli w cenie 5.00

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże”.