XV Niedziela Roku, 16.07.2017 r.

Dobrze, że tu jesteśmy i możemy tworzyć wakacyjną wspólnotę Kościoła zgromadzoną przy Chrystusie. Jesteśmy tu, aby słuchać Bożego Słowa, dziękować Bogu, a także nabrać siły do dobrego życia. To słowo, którego słuchamy każdej niedzieli, jest jak ziarno, które Bóg rzuca w glebę naszego serca, byśmy stali się choć trochę lepsi. Usłyszymy właśnie tę znaną nam Ewangelię o siewcy i naszych sercach, które są glebą, na którą Bóg cierpliwie wysiewa ziarno Swojego słowa. Mówi do nas, bardzo kreatywnie, na wiele sposobów.

8.00 – Żuków: + Andrzej i Antonina Pawlak
10.00 – Przywodzie: + Teresa Tadeusz Pawłowscy, Zofia i Jan Fogiel i Krzysztof Turkiewicz
11.30 - + Henryka Kulis
13.00 – Żuków - + Czesław i Wiesław Pietrzak
Komunikat Ks. Arcybiskupa w związku
z pożarem wieży katedralnej w Gorzowie.
ZARZĄDZENIE
Z racji na szczególne znaczenie świątyni katedralnej w Gorzowie nie tylko dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, ale także dla historii i kultury, a przede wszystkim dla duchowych dziejów całego naszego Regionu – Kościoła nad Odrą
i Bałtykiem, należy zorganizować w najbliższą niedzielę 16 lipca, zbiórkę ofiar do puszek „Na odbudowę wieży oraz renowację Katedry w Gorzowie”. Zebrane ofiary należy przekazać do końca lipca br. do kasy Kurii Metropolitalnej w Szczecinie z dopiskiem „Gorzów - Katedra”
Arcybiskup Andrzej Dzięga
Metropolita Szczecińsko-Kamieński
Szczecin, dnia 6 lipca 2017

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia, którą w naszej parafii sprawujemy o godz. (…). Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!

2. Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych. Skorzystajmy choćby z tego, co dostępne jest w naszej parafii. Interesujmy się tym, co dzieje się w życiu Kościoła nie tylko w naszej parafialnej wspólnocie czy diecezji, ale także w Kościele powszechnym. Mądrze korzystajmy ze środków, jakie daje nam współczesna technika, aby pogłębiać naszą świadomość przynależności do Chrystusowego Kościoła.

3. Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. (…), a w piątki Koronka do miłosierdzia Bożego o godz. (…). Jeśli nie mamy możliwości przybycia do kościoła na Mszę Świętą, to celebrujmy te nabożeństwa prywatnie lub we wspólnocie rodzinnej czy sąsiedzkiej.

4. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. W niektórych diecezjach trwają stosowne przygotowania do podjęcia drogi przez pątników. Cały nasz kraj opleciony jest sanktuariami i miejscami

pielgrzymkowymi – szczególnej Bożej obecności. Warto zastanowić się, czy nie podjąć takiej formy w ożywieniu osobistego życia religijnego. Chrześcijanin jest człowiekiem pielgrzymującym. Ziemia jest pewnym i ważnym etapem jego wędrówki. Pamiętajmy jednak, że nasza ostateczna ojczyzna jest w niebie.

5. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie powrócą do domu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 20 VII – bł. Czesław (ok. 1180 - ok. 1242), prezbiter, duchowy syn św. Dominika, od którego przyjął habit dominikański (wspomnienie obowiązkowe);
• 22 VII – św. Maria Magdalena, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów i której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu zmartwychwstałego Pana (wspomnienie obowiązkowe)
.
Msze Święte w tygodniu:

Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Intencja: + Danuta i Władysław Zagdańscy i Józefa Ramiszewska.

Środa, Żuków, 18.00 – Msza Św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Intencja:+ Stanisław i Konstancja Gintowt.

Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Św.

Piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św. Intencja: za wszystkich zmarłych z rodziny Kadłubków.

Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Św. Intencja: + Antoni, Antonina, Czesława, Elżbieta, Władysław, Wiesław, Łukasz Momot

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków: + Janina Paradowska
10.00 – Przywodzie: + Halina Mroczkowska, Anna Idczak, Katarzyna Mroczkowska
11.30 – Lubiatowo: + Stanisław, Marianna z rodziny Fornalów
13.00 – Żuków - O Boże błogosławieństwo dla Agnieszka i Michał Pasiaków z okazji I rocznicy ślubu od rodziców.