XVI Niedziela Zwykła, 23 lipca 2017 r.

W różnej kondycji duchowej przychodzimy NA Mszę Świętą. Może ktoś z nas nie czuje potrzeby modlitwy, może komuś wydaje się, że nie umie się modlić, może ktoś jest formalny w relacji z Bogiem. Może jest nam trudno się skupić i sformułować słowa modlitwy. Pocieszające są zatem słowa Św. Pawła, które usłyszymy w II czytaniu: „Duch Święty przychodzi z pomoca naszej słabości. Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami”.

8.00 – Żuków: + Janina Paradowska
10.00 – Przywodzie: + Halina Mroczkowska, Anna Idczak, Katarzyna Mroczkowska
11.30 – Lubiatowo: + Stanisław, Marianna, Antonina, Antoni z rodziny Fornalów Oraz Helena, Krystyna i Jan z rodziny Gmurów
13.00 – Żuków - O Boże błogosławieństwo dla Agnieszka i Michał Pasiaków z okazji I rocznicy ślubu od rodziców.

1.Dzisiejsza niedziela przykrywa przypadające 23 lipca święto św. Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Panem Bogiem. Wpatrując się w tę szlachetną postać, widzimy, że los każdego człowieka, także współczesnego, jest drogą szukania Pana Boga albo raczej drogą, na której jesteśmy przez Niego odnajdywani.

2. W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.
3. we wtorek czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

5. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do

tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.

W TYM TYGODNIU BĘDĄ ROZPROWADZONE KOPERTY –
NA ZŁOŻENIE OFIARY NA UTRZYMANIE NASZEGO
SEMINARIUM DUCHOWNEGO W SZCZECINIE.

.

Msze Święte w tygodniu:

Poniedziałek, Żuków, 18.00 - + Henryk Drewicz w miesiąc po pogrzebie od uczestników jego pogrzebu.

Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Intencja: + Zofia, Stanisława, Józef Paszewscy, Bolesław, Helena Badzioch.

Środa, Żuków, 18.00 – Msza Św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Intencja:
+ Sebastian Szagański, 2
Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Św.

Piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św. Intencja: + Genowefa, 17 i Michał Korzeniewscy

Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Św. Intencja: + Drabot Danuta, 1

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków: + Michał, Katarzyna Kubiccy, Feliks, Aleksy, Czesław, Zofia, Stanisława, Franciszek i za zmarłych z rodziny Pejasów.
10.00 – Przywodzie:za zmarłych z rodziny Radziszewskich, Prawudzkich i Ditmarów.
11.30 – Lubiatowo: + o Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla Konrada z okazji 5 urodzin i Natalii Kondratiuk

13.00 – Żuków - + Wiesław, Stanisław, Danuta i Jan Kowalewscy.

Akcja Św. Krzysztofa
1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na pojazdy dla polskich misjonarzy, pracujących na różnych kontynentach. Dzięki tej pomocy będą oni mogli łatwiej wypełnić swoją misję i docierać do ludzi z Ewangelią NA peryferiach świata, a my włączymy się w wypełnienie powszechnej misji Kościoła. W przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów po Mszy Św. i będzie można złożyć ofiarę dla misjonarzy środki lokomocji.

Na nowy tydzień „Szczęść Boże”