XVII Niedziela Zwykła, 30 lipca 2017 r.

Przychodząc dzisiaj do Boga staniemy obok Salomona, który zamiast modlić się o bogactwo i długie życie woła do Boga o mądrość i rozsądek pokazując w ten sposób co jest dla niego ważne. Święty Paweł w Liście do Rzymian mówi, że miłość Boga pozwala z Nim współdziałać we wszystkim. Ewangelia natomiast zaprasza do poszukiwania prawdziwego skarbu, za który warto życie dać. Otwórzmy serca na słowo Boże.

INTENCJE MSZALNE
8.00 – Żuków: + Michał, Katarzyna Kubiccy, Feliks, Aleksy, Czesław, Zofia, Stanisława, Franciszek i za zmarłych z rodziny Pejasów.
10.00 – Przywodzie:za zmarłych z rodziny Radziszewskich, Prawudzkich i Ditmarów.
11.30 – Lubiatowo: + o Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla Konrada z okazji 5 urodzin i Natalii Kondratiuk
13.00 – Żuków - + Wiesław, Stanisław, Danuta i Jan Kowalewscy

1. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

2. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.

3. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca
5. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane jest od XI wieku.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów (wspomnienie obowiązkowe);
• 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów (wspomnienie obowiązkowe);
• 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu.

W OSTATNIM TYGODNIU ROZDANE BYŁY KOPERTY
NA ZŁOŻENIE OFIARY NA UTRZYMANIE NASZEGO
SEMINARIUM DUCHOWNEGO W SZCZECINIE.

.
Msze Święte w tygodniu:

Poniedziałek, Żuków, 18.00 - + Marianna Mazur, 30 rocznica śmierci.
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Intencja: + Rozalia, Antoni, Jan Gajos, Katarzyna, Bronisław Kula
Od 16.30 – odwiedziny chorych
Środa, Żuków, 18.00 – Msza Św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Intencja: + Leszek Lewandowski w miesiąc po pogrzebie od uczestników pogrzebu.
19.30 – Grupa biblijna
Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Św. + Mateusz Karolkowski, 1 Od 17.00 – odwiedziny chorych

I Piątek miesiąca, Żuków, 18.00 – Msza Św. Intencja: + Piotr Kolec, 18 Od 11.00 – odwiedziny chorych; 17.00 – Adoracja Najśw.Sakramentu,Okazja do spowiedzi.

I sobota miesiąca, Przywodzie, 17.00 – Nabożeństwo I soboty miesiąca
Żuków, 18.15 – Msza Św. Intencja: za parafian

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca
10.00 – Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo: Intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków - + Piotr Kadłubek

Akcja Św. Krzysztofa
1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na pojazdy dla polskich misjonarzy, pracujących na różnych kontynentach. Dziś po Mszy Św. poświęcenie pojazdów, a przy wyjściu z kościoła i będzie można złożyć ofiarę na środki lokomocji dla misjonarzy

Na nowy tydzień „Szczęść Boże”