XXII Niedziela Zwykła, 03.09.2017 r.

Bóg pragnie, abyśmy byli ludźmi prawdy. Być człowiekiem prawdy oznacza nie tylko stronić od kłamstwa, lecz także ujmować rzeczy, świat, relacje takimi, jakimi one są naprawdę. Dzisiejsza liturgia słowa zachęca nas do pójścia za Chrystusem, do podjęcia wymagań związanych z tą drogą. Czyni to, ukazując realizm kon¬sekwencji, jakich doświadcza każdy wiemy podążający za Jezu-sem i pragnący być Jego uczniem. Odnówmy dzisiaj w sobie decy¬zję o pójściu za Zbawicielem. Uczyńmy to wspólnie podczas dzisiejszej Eucharystii

8.00 – Żuków: intencja Żywego Różańca
10.00 – Przywodzie: intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo: intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków - o Boże błogosławieństwo dla Mateusza Skiby z okazji 1 rocznicy urodzin

1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej o godz. pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

3. Nadal pielgrzymujemy i gromadzimy się w wielu maryjnych sanktuariach, aby uczyć się Chrystusa, aby rozwijać w sobie wiarę, nadzieję i miłość w szkole Maryi. Ona raz powiedziała Panu Bogu fiat i wytrwała w nim do końca. Także na Jasnej Górze, jak każdego roku, gromadzą się rolnicy, harcerze, a także kombatanci. My również, zachwyceni Jej wzorem, postarajmy się tak pogłębiać naszą przyjaźń z

Panem Bogiem, żeby przetrwała wszystkie życiowe burze i wszelkie zakusy szatana na nasze dusze.

Dożynki Parafialne

W przyszłą niedzielę Parafialne Dożynki. Podczas Mszy Św. będziemy dziękować Bogu Stwórcy i Ojcu, który sprawia, że ziemia rodzi plony, i który daje człowiekowi zdrowie, siły i mądrość, aby przetwarzał owoce ziemi i przygotowywał je do spożycia dla siebie i swoich najbliższych. I stąd przyniesiemy do kościoła wieniec dożynkowy oraz owoce, warzywa, kwiaty i bochen chleba – owoce ziemi i pracy rąk ludzkich. Razem będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony i prosić o błogosławieństwo, sprawiedliwość i miłość, aby nikt nie cierpiał głodu. Z okazji dożynek rozdawane są koperty z prośbą o ofiary na opał.

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania
W przyszłym tygodniu rozpoczniemy przygotowanie do Bierzmowania.
Dziś po Mszy Św. zapraszam kandydatów o zabranie ze sobą deklaracji i wypełnienie jej wraz z podpisem rodziców. Należy przynieść deklarację na spotkanie w przyszłym tygodniu.

Msze Święte w tygodniu

Poniedziałek, Żuków, 8.00 – Msza Św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego - + ks. Leszek Lubiniecki

Wtorek, Lubiatowo, 16.30 Msza Św. + Stanisława, Jan, Jan Nowak

Środa, Żuków, 18.00 – Msza Św.

Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Św..

Piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św.

Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Św. Msza Św.

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – + Michał i Stefania Lelis
10.00 – Przywodzie: Dziękczynienie za tegoroczne zbiory
11.30 – Lubiatowo: Dziękczynienie za tegoroczne zbiory
13.00 – Żuków - Dziękczynienie za tegoroczne zbiory

Na nowy tydzień „Szczęść Boże”