XXIII Niedziela Zwykła - Dożynki, 10.09.2017 r.

Dziś przynieśliśmy do kościoła najpiękniejsze cząstki plo¬nów, jakie wydała ziemia otoczona naszymi staraniami. Zgodnie z odwiecz¬nym zwyczajem ofiarujemy je Bogu, bo On jest ich właścicielem. Dziękujemy Mu za to, co dla nas stworzył, i chcemy się pochwalić, że nie zmarnowaliśmy talentów, żyznej ziemi, przy sprzyjającej pogodzie.. Tu, przy ołtarzu, owoce trudu rolnika zostają uświęcone, chleb i wino stają się eucharystycznymi znakami obecności Chrystusa. Zespoleni z Chrystusem podziękujmy Ojcu Niebieskiemu za tegoroczne plo¬ny i prośmy, aby nikomu nie brakowało chleba i dóbr duchowych

8.00 – + Michał i Stefania Lelis
10.00 – Przywodzie: Dziękczynienie za tegoroczne zbiory
11.30 – Lubiatowo: Dziękczynienie za tegoroczne zbiory
13.00 – Żuków - Dziękczynienie za tegoroczne zbiory

1. Jutro, w poniedziałek, 11 września, przypada 16 rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Z powodu nienawiści zginęło tylu niewinnych ludzi.

2. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei.
3. W tym tygodniu, w piątek, 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice.
4. W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę
w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
5. Tego samego dnia rozpoczną się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Będzie to również Dzień Środków Społecznego Przekazu.

6. W przyszłą niedzielę zapraszam rodziców dzieci z klasy III na zebranie w sprawie przygotowania do Pierwszej Komunii Św. do kościela w Żukowie o godz. 17.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich (wspomnienie obowiązkowe);
• 16 IX – św. Korneliusz, papież, i św. Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku (wspomnienie obowiązkowe

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania
W tym tygodniu rozpoczniemy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Dziś po Mszy Św. zapraszam kandydatów o zabranie ze sobą deklaracji i wypełnienie jej wraz z podpisem rodziców. Należy przynieść deklarację na spotkanie w tym tygodniu.

24-godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu
Poniedziałek, 11 Przywodzie, 19.00 - Adoracja do 3.00
Wtorek od 3.00 – 11.00 – Lubiatowo
od 11.00 – 19.00 – Żuków

Msze Święte w tygodniu

Poniedziałek, Żuków, 18.00 – Msza Św.

Wtorek, Lubiatowo, 18.00 Msza Św. + Marian Kulis, Spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.

Środa, Żuków, 19.00 – Msza Św. Dzień fatimski – procesja po wiosce.

Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Św..Po Mszy Św. spotkanie z Bierzmowanymi.

Piątek, Żuków, 15.00 – Msza Św.

Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Św. + Zofia Maćkowiak

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – + Stefan i Wiktoria Gintowt
10.00 – Przywodzie: + Czesław Szalaty
11.30 – Lubiatowo: + Bronisława Zaśko
13.00 – Żuków - O Boże błogosławieństwo z okazji 40 urodzin Izy Kadłubek od męża, dzieci i wnuczki.

Na nowy tydzień „Szczęść Boże”