XXIV Niedziela Zwykła, 17.09.2017 r.

Dziś Jezus będzie nas uczył przebaczenia. Tak bardzo potrzebujemy miłosierdzia wobec siebie nawzajem, w naszym życiu rodzinnym i społecznym. Właśnie w czasie Eucharystii mamy okazję, by nabrać sił do odpuszczenia sobie nawzajem tego, co sobie zawiniliśmy.

8.00 – + Stefan i Wiktoria Gintowt
10.00 – Przywodzie: + Czesław Szalaty
11.30 – Lubiatowo: + Bronisława Zaśko
13.00 – Żuków - O Boże błogosławieństwo z okazji 40 urodzin Izy Kadłubek od męża,
dzieci i wnuczki.

Dziś o godz. 17.00 zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w kościele parafialnym w Żukowie.

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw św. Jana Pawła II, a także papieża Benedykta XVI, a ostatnio papieża Franciszka, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszam nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców..

3. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale
i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe).

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania
W tym tygodniu rozpoczniemy przygotowanie do sakramentu bierzmowania z klasą VII. Kto jeszcze nie wypełnił deklaracji z podpisem rodziców można ją nabyć w zakrystii i przynieść na spotkanie.

Zapowiedzi: Emilian Sztandera, kawaler, zam. w Lubiatowie i Marta Szpiech, panna
Zam. w Lubiatowie, zap. I

Msze Święte w tygodniu

Poniedziałek, Żuków, 18.00 – Msza Św.

Wtorek, Lubiatowo, 18.00 Msza Św. + Henryka i Marian Kulis
Od godz. 17.00 – odwiedziny chorych.

Środa, Żuków, 18.00 – Msza Św.

Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Św. - + Barbara Pałka, 2; Po Mszy Św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klasy VII.
21 września - pamiętajmy o Różańcu Nieustającym.
Piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św. dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII i gimnazjum II i III klasy.

Sobota, 14.30 – Lubiatowo – Msza Św, dziękczynna i o Boże błogosławieństwo z okazji 37 rocznicy ślubu Zbigniewa i Ewy Nowackich, urodzin Zbigniewa 60 i Daniela 30.

Żuków, 16.00 – Msza Św. ze ślubem Weroniki i Michaela Euchs.

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków: Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo z okazji 90 urodzin
p. Józefy Szczęśniak
10.00 – Przywodzie: + za zmarłych z rodzin Gołuchów i Przekorów
11.30 – Lubiatowo: + Marianna, Władysław, Józef Skwarek i Henryki i Mariana Kulis.
13.00 – Żuków - + Bogdan Kowalski, 11 i Danuta Polińska, 1

Na nowy tydzień „Szczęść Boże”