XXX Niedziela Roku, 29.10.2017

WPROWADZENIE DO LITURGII
Dzisiaj nasza świątynia obchodzi swoje święto. Wspominamy dzień, w którym ta świątynia została poświęcona i otrzymała swoje imię. Nasz parafialny kościół jest pod wezwaniem Świętej Trójcy. Jako wspólnota parafialna chcemy w związku z tym wielbić Boga i składać Mu dziękczynienie za dar świątyni, w której się teraz gromadzimy. Z wdzięcznością módlmy się za jej budowniczych i fundatorów, którzy odeszli do domu Ojca. Dziękujemy także za sakrament chrztu Św., który przyjęliśmy też w kościele.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków – + Cecylia, Jan Trzoniec, Maria i Feliks Pawluk
10.00 – Przywodzie – + Pelagia Prawudzka
11.30 – Lubiatowo - + Józef i Franciszka Kobus
13.00 – Żuków – + Tadeusz Szczęśniak i Tadeusz Ścibior z okazji imienin

17.00 – Nabożeństwo Różańcowe

1. Kończy się miesiąc październik, ale modlitwę różańcową odmawiajmy w kolejne dni, tygodnie i miesiące roku. Niech ona towarzyszy naszej codzienności. Do tego zachęca nas w pięknych słowach Sługa Boży kard. August Hlond: „Nie tylko w miesiącu październiku odmawiajmy różaniec, ale ten pobożny zwyczaj przeniesie się na miesiąc następny i wszystkie miesiące roku. Niech ta modlitwa stanie się naszym ulubionym zajęciem, niech rozbrzmiewa w kościołach, kaplicach, i owszem, niech jej szept słyszany będzie w domach rodzinnych i warsztatach pracy”.

2. W środę, 1 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu pragniemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Pamiętajmy, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. W tę uroczystość Msza Św. na Cmentarzu w Żukowie o godz. 11.00. Podczas niej będziemy modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszej świątyni, zmarłych parafian oraz zmarłych z naszych rodzin, a także będę błogosławić groby. To żałobne nabożeństwo zakończymy błogosławieństwem przy krzyżu na cmentarzu.

3. W czwartek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Na mocy specjalnego papieskiego przywileju każdy kapłan może sprawować trzy Msze Święte pod specjalnymi warunkami, dlatego też w naszym kościele w środę będzie następujący porządek Mszy Świętych.

4. Pomooc Kościołowi w Meksyku
Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity w dzisiejszą niedzielę modlimy się za ofiary tragedii oraz wspieramy materialnie Kościół w Meksyku poprzez zbiórkę po Mszy Św.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU
Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św. - nabożeństwo
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św. z nabożeństwem. + Daniela Resiak, Anna Wełpa i Teresa Jaskólska

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

8.00 – Lubiatowo: + Marianna i Zdzisław Pijewski, Tadeusz Tamioła i Remigiusz Engler
9.30 – Przywodzie: + Irena i Czesław

11.00 – Żuków – Msza św. na Cmentarzu za wszystkich
zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia na Cmentarzu w Żukowie
Czwartek, WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH
15.00 – Lubiatowo: Msza Św. + Jan Eleonora Nowak, 15 i za wszystkich Zmarłych z rodziny Nowaków

17.00 – Przywodzie: Msza Św. wg intencji Ojca Świętego
18.30 – Żuków: Msza Św. + za wszystkich zmarłych
Piątek, 17.00 – Msza Św. + Adam, Zofia, Franciszka,
Ks. Roman Hoppe, Anna Lewicka.
Od 16.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź
Sobota, Żuków, 17.00 – Msza Św. Hanna Szagańska z okazji I urodzin
Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków – Intencja Żywego Różańca
10.00 – Przywodzie – Intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo -
13.00 – Żuków –
16.00 – Koronka do MB na Cmentarzu.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże”.
Niedziela – 5.00 zl