XXXI Niedziela Roku, 05.11.2017 r.

WPROWADZENIE DO LITURGII
Gromadzimy się na Eucharystii jako wspólnota sióstr i braci. Przychodzimy tu po tygodniu naszych codziennych zajęć. W świecie spełniamy różnorodne funkcje, nie jesteśmy w stanie uniknąć społecznych podziałów ani tendencji tego świata, która zachęca nas byśmy zajmowali pierwsze miejsca pośród innych. Tu – przy ołtarzu – Chrystus gromadzi nas, by nas pojednać ze sobą ale i zerwać wszelkie podziały pomiędzy nami.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków – + za zmarłe członkinie Żywego Różańca
10.00 – Przywodzie – + za zmarłe członkinie Żywego Różańca,

11.30 – Lubiatowo - + za zmarłe członkinie Żywego Różańca
Obejmujemy też naszą modlitwą osoby chore: Stanisławę Balcerak, Irenę Fornal oraz ks. Proboszcza Mirosława
13.0 – Żuków – za parafian

Papieska intencja dla Żywego Różańca na listopad:
Aby chrześcijanie w Azji, dając świadectwo Ewangelii swoimi słowami i czynami przyczyniali się do dialogu, pokoju i wzajemnego zrozumienia, zwłaszcza z wyznawcami innych religii.
1.Dzisiejsza listopadowa niedziela, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym.

2. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Ten odpust możemy ofiarować za wybraną przez siebie dusze.

3. W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny.

5. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na ten cel.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU
Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św. + Józefa, Jan, Wiesław, Marianna Grzelka

Środa, Żuków, 17.00 – Msza Św.

Czwartek, Przywodzie, 17.00 – Msza Św. + za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące - od p. Karolkowskiej

Piątek, Żuków, 17.00 – Msza Św. Modlić się będziemy za Ojczyznę

Sobota, Święto Niepodległości
Przywodzie, 10.00 – Msza Św. + Kazimiera 30, Julian Gradka 16.
Lubiatowo, 11.30 – Msza Św. + Stasnisław, Franciszka, Józef Kobus
Żuków, 13.00 – Msza Św. + Jerzy Połczyński

24-godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Sobota, Lubiatowo od 19.00 – 3.00
Niedziela, Żuków, od 03.00 – 11.00
Przywodzie, od 11.00 – 19

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków –
10.00 – Przywodzie – + Karpowicz Anna
11.30 – Lubiatowo - + Jan Kondratiuk
13.00 – Żuków – + Piotr Kadłubek

Zbiórka podpisów pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą Zatrzymaj Aborcję
Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać - zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela się mu pomocy. Taka sytuacja miała miejsce m. in. w Opolu, gdzie nieudaną aborcję przeżyło dziecko z zespołem Downa. Początkowo zaczęto je reanimować, jednak na żądanie lekarzy-aborterów odstąpiono od działań ratujących życie i w obecności personelu medycznego żywe dziecko pozostawiono na pewną śmierć. Niestety, polskie prawo na to pozwala.
Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. Proszę sobie zapisać numer peselu, aby przy wpisie na listę umieścić go w rubryce: NUMER PESEL.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże”.