XXXII Niedziela Solidarności z Kościołem Prześladowanym, 12.11.2017 r.

XXXII NIEDZIELA Solidarności z Kościołem Prześladowanym
12 listopada 2017
WPROWADZENIE DO LITURGII

Nasz Pan, Jezus Chrystus w dzisiejszej Ewangelii zaprasza nas do czujności: „Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny" (Mt 25,13).
W całej historii Kościoła widzimy znaki, które wzywają do bycia czujnym na obecność dobra i zła. Nie możemy stracić okazji by stawać się dobrymi i nie ulegać grzechowi. Szczególną czujnością winniśmy wykazać się względem naszych braci i sióstr chrześcijan z Bliskiego Wschodu, którzy nadal cierpią, dając świadectwo swej wiary aż po najwyższą ofiarę własnego życia.
Dzisiaj Kościół w Polsce już po raz dziewiąty obchodzi Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wspieramy duchowo i material¬nie tych, którzy z powodu imienia Jezus doświadczają wypędzenia ze swoich domów, grabieży, nakładania wysokich podatków. Każdego dnia muszą chronić swoich najbliższych tylko dlatego, że są chrześcijanami. W czasie tej Eucharystii w sposób szczególny otaczamy modlitwą nasze siostry i braci z Bliskiego Wschodu. Chrześcijanie są celowo eliminowani z tych terenów przez przedstawicieli tzw. fundamentalistów islamskich.
Na początku tej Eucharystii stańmy w prawdzie i przeprośmy Boga za to, że nie zawsze jesteśmy Jego świadkami w naszych rodzinach, szkole, miejscach pracy.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków – za parafian
10.00 – Przywodzie – + Karpowicz Anna, 4
11.30 – Lubiatowo - + Jan Kondratiuk
13.0 – Żuków – + Piotr Kadłubek
1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Przy wyjściu z KOŚCIOŁA MOŻNA ZŁOŻYĆ SWÓJ DAR DLA NICH.
2. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych.
W naszym kościele wypominki, bo tak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codziennie o godz. (…). Kartki z imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, można składać przy wyjściu z kościoła w specjalnie do tego przeznaczonych skrzynkach.

3. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski
o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU
Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św.
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św. + Marianna, Piotr, Józefa, Jan, Maria, Bronisław Woźniakowie
Środa, Żuków, 17.00 – Msza Św. + Piotr Kolec i Stanisław Szagański

Czwartek, Przywodzie, 17.00 – Msza Św.
Piątek, Żuków, 17.00 – Msza Św.
Sobota, Żuków, 17.00 – Msza Św. + Jan i Zofia Bussa

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków – Dziękczynna z okazji 45 rocznicy ślubu Ewy i Jerzego Jaworskich
10.00 – Przywodzie – + za zmarłych z rodziny Wawrejków i Kozjanów
11.30 – Lubiatowo - + Henryk, Anna i Władysław Emanowicz
13.00 – Żuków – + Tadeusz , Hanna i Zofia Maćkowiakowie

Zbiórka podpisów pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą Zatrzymaj Aborcję
Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać - zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela się mu pomocy. Taka sytuacja miała miejsce m. in. w Opolu, gdzie nieudaną aborcję przeżyło dziecko z zespołem Downa. Początkowo zaczęto je reanimować, jednak na żądanie lekarzy-aborterów odstąpiono od działań ratujących życie i w obecności personelu medycznego żywe dziecko pozostawiono na pewną śmierć. Niestety, polskie prawo na to pozwala.
Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. Proszę sobie zapisać numer peselu, aby przy wpisie na listę umieścić go w rubryce: NUMER PESEL.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże”.