XXXIII Niedziela Zwykła, 19.11.2017 r.

WPROWADZENIE DO LITURGII

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zaprasza nas w sposób szczególny do odpowiedniego pomnażania swoich talentów, jakie każdy otrzymał od Boga. Nie można ich zakopywać, ale powinny one służyć zarówno nam samym, jak i wspólnocie Kościoła, do której należymy. Niech zatem udział w tej Mszy Świętej pozwoli nam jeszcze lepiej dostrzec w nas to, co może służyć innym, i otworzy nasze serca na ich potrzeby

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków – Dziękczynna z okazji 45 rocznicy ślubu Ewy i Jerzego Jaworskich
10.00 – Przywodzie – + za zmarłych z rodziny Wawrejków i Kozjanów
11.30 – Lubiatowo - + Henryk, Anna i Władysław Emanowicz
13.00 – Żuków – + Tadeusz , Hanna i Zofia Maćkowiakowie
1. W Uroczystość Chrystusa Króla ( następna niedziela) odmówimy Akt poświęcenia parafii i rodzin Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej i całego Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Jezusa Chrystusa Króla.

2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała
w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

3. Rozpoczyna się ostatnia dekada listopada. W tych dniach modlimy się za naszych bliskich zmarłych podczas tak zwanych wypominków. Tym bardziej zachęcam do licznego udziału w tej modlitwie naszej wspólnoty parafialnej, która jednocześnie włącza nas w modlitwę całej wspólnoty Kościoła pielgrzymującego, pragnącej wspomóc naszych braci należących już do Kościoła oczyszczającego się. Oni sami sobie nie mogą już pomóc, za to za naszą modlitewną pamięć mogą odwdzięczyć się swoim wstawiennictwem przed tronem Bożym.

4. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary (wspomnienie obowiązkowe);
• 22 XI – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych (wspomnienie obowiązkowe)

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU
Poniedziałek, Żuków, 8.00 – Msza Św. Za parafian
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św. + Maria Filipczak
Środa, Żuków, 17.00 – Msza Święta.

Czwartek, Przywodzie, 17.00 – Msza Św.
Piątek, Żuków, 17.00 – Msza Św.
Sobota, Żuków, 17.00 – Msza Św. + Krystyna 13, Józef,3 Korpalscy

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków – Dziekczynna i o Boże błogosławieństwo dla Teresy i Kazimierza Urbańskich z okazji 40 rocznicy ślubu – od dzieci z wnukami.
10.00 – Przywodzie – + Teresa i Brunon Pasznik i Ferdynand Kaczor
11.30 – Lubiatowo - + Jan, Marianna Paszewscy, Józef i Maria Zając
13.00 – Żuków – + Piotr Łyskawa, 22 i za zmarłych z rodziny Madejskich i Łyskawów.

Zbiórka podpisów pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą Zatrzymaj Aborcję
W dalszym ciągu prosimy o podpisanie pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest Pesel.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże”.