Zesłanie Ducha Świętego - Święto Dziękczynienia, 04.06.2017 r.

Zesłanie Ducha Świętego przypada 50 dni po zmartwychwstaniu Jezusa i kończy okres wielkanocny. Liturgia ukazuje nam różne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Podstawowym jest dar pokoju, jedności i pojednania. Zwróćmy na to uwagę w naszych wzajemnych relacjach z domownikami, jak i z tymi, z którymi się spotykamy. Nieustannie jesteśmy poddawani działaniu Ducha Świętego. Bez Niego – jak naucza św. Paweł Apostoł – nie jesteśmy w stanie powiedzieć „Panem jest Jezus”.

INTENCJE MSZALNE
8.00 – Żuków – intencja Żywego Różańca: aby przywódcy narodów położyli kres handlowi bronią, który jest przyczyną cierpień tylu niewinnych ludzi.
10.00 – Przywodzie – intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo – intencja Żywego Różańca: dziękczynienie w 49 rocznicę kapłaństwa oraz o łaskę zdrowia dla Wiesława Wiankowskiego.
13.00 – Żuków – + Józef Kapela, 3, Sylwester, Marian, Grzegorz Olczakowie i rodzice Jan i Stanisława Olczakowie i Teresa Kasprzak

1.W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka na Świątynie opatrzności Bożej w Warszawie.

3. W poniedziałek, 5 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież bł. Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w mistycznym ciele Chrystusa – Kościele.

4. W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.

6. W czerwcu codziennie o godz. 18.00 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

7. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy, a więc nasz odpust parafialny. Uroczysta Msza Św. tylko o godz. 17.00 z udziałem kapłanów dekanatu.
Od godz. 14.00 czuwanie modlitewne w kościele. O 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego.

.8. W przyszłą niedziele przy wyjściu z kościoła zbiórka na świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie.

DO STANU MAŁŻEŃSKIEGO PRZYGOTOWUJĄ SIĘ

Adam Duda, kawaler z Lubiatowa i
Olga Urbańska, panna zam. w Szczecinie
Zap. II

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:
Poniedziałek, Żuków, 16.00 – Msza Św. z nabożeństwem. + Stanisław Trzoniec

Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem, + Józef Mazur, Genowefa i
Franciszek Wiankowscy

Środa, Żuków, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem - dziękczynna w 49 rocznicę święceń.

Żuków, 20.00 - Grupa Biblijna na plebanii.

Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Św. nabożeństwem + Marcin Fugiel, 1
Piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem. + Dariusz Kadłubek, 15

Sobota, Żuków, 16.00 – Msza Św. z nabożeństwem – o Boże błogosławieństwo z okazji 30 urodzin Pauliny.
Intencje w przyszłą niedzielę
10.00 – Przywodzie –+ Stanisław i Lucjan
11.30 – Lubiatowo – + Leokadia i Stanisław Kałuzińscy
17.00 – Żuków – o Boże błogosławieństwo dla parafian
z okazji odpustu.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże!