Boże Narodzenie 2016 r.

Boże Narodzenie, 25 grudnia 2016
Uroczystość Bożego Narodzenia to szczególny czas, gdy we wspólnocie domu, rodziny, a także całego Kościoła możemy z radością wspominać to wydarzenie, które dwa tysiące lat temu sprawiło, że „naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką. Nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło" (Iz 9,1). Ową jasnością i światłością zapowiadaną przez proroka Izajasza była nie tyle gwiazda prowadząca Mędrców do betlejemskiej stajenki, ile sam Jezus Chrystus.

PASTERKI
21.30 –Przywodzie + za zmarłych z rodziny Gajewskich i Gralów
22.45 – Lubiatowo- + Jan, Jan, Stanisława Nowak
00.00 – Żuków - + Bartek Kadłubek od rodzeństwa

DZIEŃ BOŻEGO NARODZENIA:
10.00 – Przywodzie: + Irena, Czesław Lewandowscy

11.30 – Lubiatowo: + Jan Kondratiuk

13.00 – Żuków: za parafian

Święto Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika
8.00 – Żuków: + Dziękczynna i o Boże bł. I zdrowie dla rodziny Podgórczyków i Konstrupców, Ignacego i Krystyny z okazji 40-lecia małżeństwa

10.00 – Przywodzie: + Stanisław Pawłowski i Bogdan Wilczyński

11.30 – Lubiatowo: + Szczepan i Janina Kluza
13.00 – Żuków: + Michał i Jarosław Lelis

Św, Jana Apostoła, wtorek, 27 grudnia, ministranci: Pawłowski Kewin i Kacper Gajewski
Przywodzie, 10.00 – Msza Św. O błogosławieństwo Boże dla wszystkich mieszkańców
Kolęda od. P. Karolkowskiej prawą stroną aż do bloku 7C.

Środa, 28 grudnia, Przywodzie, Pawłowski Kewin i Kacper Gajewski
10.00 – Msza Św. – dalszy ciąg kolędy od Czworaku Nr 10 do
Bloku 29c.
Czwartek, 29 grudnia, Przywodzie, 10.00 Msza Św. Ministranci: Nowak Jakub, Piekarski Jan i Alan Skrzypczuk Od Bloku 29B do Ośmioraku Nr 28.
Szczegółowy plan Kolędy na tablicy ogłoszeń w kościele.
Piątek, 30 grudnia, Lubiatowo, godz. 14.00 – Msza Św. Na rozpoczęcie kolędy na Osiedlu.
Sobota, 31 grudnia od godz. 9.00 – 13.00 – Kolęda na Osiedlu.
Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Św. Na zakończenie Starego Roku.
Intencje w Nowy Rok
8.00 – Żuków – intencja Żywego Różańca
10.00 – Przywodzie – intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo – intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków – za parafian
Dziś do nabycia „Niedziela”
Na nowy tydzień „ Szczęść Boże”!

. 6 stycznia w Uroczystość Trzech Króli
Godz. 18.00 – Opłatek Żywego różańca, Parafialnej Rady Duszpasterskiej,
Grupy Biblijnej

1. ŻYCZNIA: „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze współczesne serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność. ZDROWYCH, BŁOGOSŁAWIONYCH I TRZEŹWYCH ŚWIĄT dla Parafian i przybyłych Gości.

W poniedziałek w liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Tradycyjnie tego dnia w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby katolickich uczeni i wydziałów teologicznych w Polsce.

Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta.
We wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów.
W środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Tego dnia na świąteczną Eucharystię zapraszam szczególnie rodziców z małymi dziećmi – zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.
W piątek, 30 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.