I Niedziela Adwentu, 27.11.2016 r.

„Czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy Pan domu przyjdzie” (Mk 33,35)
Dzisiaj Pierwsza Niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Ten nowy rok kościelny będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Jest to konsekwencja podjęcia odpowiedzialności za łaskę chrztu świętego i wypływających z niego zadań. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i na końcu czasów, kiedy nastąpi ostateczne przyjście naszego Pana. Dzieli się on na dwie części; pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.

Intencje niedzielne:
8.00 – Żuków – za parafian
10.00 – Przywodzie – + Władysław Gołuch
11.30 – Lubiatowo – + Leokadia, Jan, Jakub, Marta i Ksawery Mazur
13.00 – Żuków – + Tadeusz i Hanna Maćkowiak

Ogłoszenia duszpasterskie
1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.

2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania.
3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 17.00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą do nabycia w naszym kościele.

4. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5. Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka na budujące się nowe kościoły.
6. Dziś są do nabycia lampiony adwentowe dla dzieci szczególnie pierwszokomunijnych.

7. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 30 XI – św. Andrzej Apostoł, Apostoł, który po spotkaniu Mistrza z Nazaretu podzielił się tą radosną nowiną z bratem, Szymonem Piotrem i przyprowadził go do Jezusa;
• 3 XII – św. Franciszek Ksawery, prezbiter i jezuita, który zasłynął jako jeden z największych ewangelizatorów Dalekiego Wschodu; w tym dniu przypada Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej;
• 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica, która patronuje osobom ciężko pracującym
i narażonym na utratę życia. Jej wspomnienie to dzień modlitw w intencji bezrobotnych – naszych parafian borykających się z tym problemem zawierzymy w czasie modlitwy adoracyjnej i Mszy Świętej.

Msze Święte w tygodniu:
Poniedziałek, Żukow, 17.00 - roraty dla dzieci i starszych;
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – roraty dla dzieci, młodzieży i starszych; + Krzysztof Kurkowiak i Janina Kluza. Po Mszy Św. Spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych
Środa, Żuków, 17.00 – Roraty dla dzieci i starszych; o Boże błogosławieństwo i opiekę Św. Patrona dla p. Andrzeja Ostrowskiego. Po Mszy Św. Spotkanie z rodzicami dzieci I-wszokomunijnych.

Żuków: 19.00 – Grupa Biblijna – miesięczne spotkanie.

Piątek, Żuków, 15.45. – Msza Św. pierwszopiątkowa
Od godz. 11.00 – odwiedziny chorych
Od godz. 15.00 – Adoracja pierwszo piątkowa i spowiedź.

Piątek, Przywodzie, 17.00 - Roraty dla dzieci i starszych. Po Mszy Św. Spotkanie z rodzicami dzieci I-wszokomunijnych.

Sobota, Żuków, 17.00 – Msza Św. + Piotr Kadłubek, 25

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca
10.00 – Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo:
13.00 - Żuków: o Błogosławieństwo Boże dla Krystiana Stalingera i p. Barbary

Do nabycia nowy numer: „Niedzieli”

Na nowy tydzień „Szczęść Boże