I niedziela Wielkiego postu, o5.03.2017 r.

Gromadzimy się na Mszy Św. w I niedzielę Wielkiego Postu, okresu, w którym szczególnie doniosłe rozbrzmiewa wezwanie do nawrócenia, które winno oznaczać ponowne ukierunkowanie naszych myśli na Boga i ochoczą dyspozycję serca, by przyjąć Jezusa, który przychodzi do nas w znakach sakramentalnych, ale także w naszych bliźnich, którzy oczekują z naszej strony na ge¬sty miłości i przebaczenia.
Liturgia słowa prowadzi nas na pustynię, gdzie spotykamy Jezusa podejmującego post i pokonującego szatana. Jest to dla nas wskazanie, abyśmy przez podjęte wyrzeczenia umocnili naszą jedność z Bogiem i mogli wyjść naprzeciw potrzebom ciała i ducha naszych bliźnich.

INTENCJE MSZALNE:
Żuków, 8.00 – Aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci pomocy materialnej.
Przywodzie, 10.00 – Intencja Żywego Różańca
Lubiatowo, 11.30 – Dziękczynna z okazji 80 urodzin p. Cecylii
Kubickiej
Żuków, 13.00 – + Janina Kluza greg. 6
17.00 – Żukow, Gorzkie Żale
Dziś rozpoczniemy kurs przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa na Gorzkich Żalach o godz. 17.00 w Żukowie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu.. Warto przytoczyć słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”.

2. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

3. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele
i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

4. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – składając swój dar na misje.

.5. Wystawiona jest Księga Trzeźwości

Msze Św. w tygodniu:

Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św. greg. 7
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Droga Krzyżowa dla kandydatów do bierzmowania i dzieci pierwszokomunijnych Msza Św. - + Janina Kluza, greg. 8; spotkanie
Z kandydatami do bierzmowania
Środa, Żuków, 17.00 - Msza Św., greg. 9
Czwartek, Przywodzie, 17.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci pierwszokomunijnych, Msza Św. - + Janina Kluza, greg. 10
Piątek, Żuków, 17.00 – Droga Krzyżowa dla kandydatów do bierzmowania i dzieci pierwszokomunijnych, Msza Św. greg. 11, spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
Sobota, Żuków, 17.00 – Msza Św. greg. 12

24-godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Sobota, Przywodzie, 19.00 – Nabożeństwo na rozpoczęcie.
Niedziela, Lubiatowo od 03.00 – 11.30
Żukow, od 11.00 – 18.00

Zapowiedzi:
Trzoniec Adam, kawaler, zam. w Żukowie
Kozanka Celestyna Waleria, panna, zam. w Żukowie
Zap. I

W przyszłą niedzielę, druga Wielkiego postu, rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne.Porządek niedzielny.

Intencje mszalne w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków – + Józef Pacholik
10.00 – Przywodzie – + Ireneusz arach i Walenty Kozanka
11.30 – Lubiatowo – + Janina Kluza, greg. 13
13.00 – Żuków – + Ignacy Litkowiec

Dziś do nabycia „Niedziela”
Na nowy tydzień „ Szczęść Boże”!