II Niedziela Adwentu, 04.12.2016

W życiu każdego człowieka wierzącego czas Eucharystii winien być czasem szczególnym. W niej bowiem spotykamy się z samym Chrystusem, obecnym w słowie i Ciele i Krwi, którym pragnie nas karmić. W liturgii adwentowej obwiązuje fioletowy kolor szat liturgicznych. Kolory te symbolicznie wyrażają to, co duchowe, i to, co cielesne. Walkę między duchem i ciałem. Adwent to szczególny czas patrzenia na swoje życie, które jest nieustannym zdążaniem ku wieczności. Pomaga nam dziś Św. Jan Chrzciciel, który swoim życiem ukazuje potrzebę nawrócenia.

Intencje niedzielne:
8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca: aby ludu europejskie odkryły na nowo piękno, dobroć i prawdę Ewangelii, która napełnia życie radością i nadzieją, a dla nas prośmy o łaskę nawrócenia słabo wierzących.
10.00 – Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo: Intencja Żywego Różańca
13.00 - Żuków: o Błogosławieństwo Boże dla Krystiana Stalingera i p. Barbary Swat.
Ogłoszenia duszpasterskie
1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi.
2. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Ten adwentowy wysiłek pięknie wpisuje się w zadania, jakie stawia przed nami tegoroczny program duszpasterski. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadomie głosić innym zbawienie i wołać: Przyjdź, Panie Jezu!

3. Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko.

4. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach.

5. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Oprócz wielu podarunków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

6. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

7. W najbliższym czasie do naszych domów ministranci zaniosą pobłogosławione w kościele opłatki wigilijne.

8. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
9. Wprowadzenie w życie religijne dla dzieci przedszkolnych.
W najbliższą środę, godz. 15.00 serdecznie zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na plebanie w Żukowie. Zajęcia prowadzone są pod kierunkiem p. Marylki Ostrowskiej. W programie: opowieści biblijne, bajki, gry i zabawy.

Msze Święte w tygodniu:
Poniedziałek, Przywodzie, 11.00 – Msza Św. Pogrzebowa za Mariana Szczęsnego
Żukow, 17.00 - roraty dla dzieci i starszych; + Dariusz Kadłubek
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – roraty dla dzieci, młodzieży i starszych; + Zdzisław Pijewski.. Odwiedziny chorych o godz. 16.00 Spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
Środa, Żuków, 17.00 – Roraty dla dzieci i starszych. + Gerhard Rutz
Żuków: 19.00 – Grupa Biblijna – miesięczne spotkanie.
Czwartek, UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP
16.00 – Lubiatowo – Msza Św. Z poświęceniem medalików dla dzieci
17.30 – Przywodzie – Msza Św. Z poświęceniem medalików
19.00 – Żuków – Msza Św. Z poświęceniem medalików
O Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla pp. Marylki Ostrowskiej
Piątek, Żuków, 17.00. – Msza Św. Roratnia dla dzieci, młodzieży i starszych + Józef Pacholik
Spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
Sobota, Żuków, 09.00 – Msza Św. + Paweł, Zofia, Mirosława

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

8.00 – Żuków: + Damian Piątkowski
10.00 – Przywodzie: + Ruth Gerhard
11.30 – Lubiatowo: + Wieslaw Grzelka, 20
13.00 - Żuków: + Jerzy Piotrowski

Do nabycia nowy numer: „Niedzieli”

Na nowy tydzień „Szczęść Boże