III NIedziela Wielkanocna,Niedziela Biblijna i Tydzień Biblijny, 30.04.2017 r.

Rozpoczynamy Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa Zmartwychwstałego Pana: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” MK 16,15. Aby głosić Ewangelię, należy ją dobrze poznać. Dlatego wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy tę Niedzielę Biblijną jako pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma świętego. Jest on rozumiany jako kontynuacja obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski. W tym roku będziemy czytać List do Galatów, który mówi o zbawieniu przez wiarę w Ewangelię.
Po Komunii św. będziemy mogli przyjąć „Chleb życia” w postaci fragmentu z Listu do Galatów z odpowiednim Psalmem, aby każdy z nas żył na co dzień Słowem pochodzącym od Pana i stawał się jego głosicielem.

8.00 – Żuków - + Wiesław Pietrzak, 19
10.00 – Przywodzie - + Irena Lewandowska, 4
11.30 – Lubiatowo - + Zdzisław Pijewski, gr. 27
13.00 – Żuków - + Genowefa i Kazimierz Sałańscy

1. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Hasło wydarzenia brzmi: "Weź i czytaj!". Po Komunii Św. zostanie rozdany tzw. „Chleb życia” czyli pojedynczy fragment "Listu do Galatów", by wierni mogli zabrać je do domu, odszukać zaznaczony tekst we własnym Piśmie Świętym, uważnie przeczytać, rozważyć w kontekście swojego powołania i aktualnej sytuacji życiowej. Zachęca się do nauczenia się go na pamięć i przywoływania w codziennej modlitwie. Co tydzień na Facebooku i na stronie internetowej Dzieła Biblijnego będzie drukowany kolejny fragment "Listu do Galatów" z odpowiednim komentarzem egzegetycznym, patrystycznym oraz ikonograficznym.

2. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Prośmy o to Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

3. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.

4. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika ludzi pracy. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

5. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

6. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny.
10. Nie zapominajmy też o przypadających w tym tygodniu pierwszym czwartku, pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:
Poniedziasłek, 1 maja
8.00 – Żuków: dziękczynna z okazji 90 urodzin Ireny Laskowskiej
10.00 – Przywodzie: + Karpowicz Wacław, 23 i Stanisław Karpowicz, 6
11.30 – Lubiatowo: + Zdzisław Pijewski, gr. 28
13.00 – Żuków: o Boże błogosławieństwo dla Weroniki Szagańskiej z okazji 18 urodzin
18.00 – Żuków – Nabożeństwo majowe
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – + Zdzisław Pijewski, gr. 29
Odwiedziny chorych od godz. 17.00, 17.30 - spowiedź
Środa, 3 maja, Uroczystość Królowej Polski
8.00 – Żuków: + Jan, Agnieszka Kusiak, Zofia, Eugeniusz, Jan, Józef i Zdzisław Sztandera.

10.00 – Przywodzie: + Mateusz Karolkowski, gr. 1
11.30 – Lubiatowo: + Stanisław i Marek Podkowa
13.00 – Żuków: + Marianna Kowalska,9 i Wacław Kowalski, 26
18.00 – Lubiatowo: + Zdzisław Pijewski, gr. 30
Nabożeństwo majowe
18.00 – Żuków – Nabożeństwo majowe
Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Św. + Mateusz Karolkowski, gr. 2
Od 17.00 odwiedziny chorych, 17.30 - spowiedź
Piątek, Żuków, I piątek miesiąca 18.00 – Msza Św.
+ Mateusz Karolkowski, gr. 3
Od 11.00 odwiedziny chorych, 17.00 – adoracja, spowiedź
Sobota, Przywodzie, Pierwsza sobota miesiąca z nowenną do MB
18.00 – Msza Św. + Mateusz Karolkowski, gr. 3
Żuków, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem

Intencje mszalne w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków – Intencja Żywego Różańca
10.00 – Przywodzie – Intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo – Intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków – + + Mateusz Karolkowski, gr. 4

Do nabycia nowy numer „Niedzieli”.
Na nowy tydzień: „Szczęść Boże!