III Niedziela Adwentu, 11.12.2016 r.

Adwent to czas oczekiwania na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Św. Jakub w dzisiejszym drugim czytaniu zachęci nas, byśmy byli cierpliwi, byśmy umacniali nasze serca, bo czas nadejścia Pana jest już bliski (zob. Jk 5,8).
Każda Eucharystia jest szczególnym czasem, w którym Bóg pragnie umacniać nasze serca i napełniać je swoim sło¬wem i Ciałem. Eucharystia bowiem to czas słuchania słowa Bożego i karmienia się Jego świętym Ciałem. Otwórzmy się zatem na dar Jego obecności wśród nas.
Na ołtarzu Pana złóżmy wszystkie intencje, które nas przy Chrystusie gromadzą. W chwili ciszy pomyślmy, co pragniemy dziś Bogu ofiarować, o co pragniemy Go prosić, za co uwielbiać. Pomyślmy, jak w minionym tygodniu wyglądało nasze adwentowe przygotowanie się na święta Jego narodzenia.

Intencje niedzielne:
8.00 – Żuków: + Damian Piątkowski, rocznicowa
10.00 – Przywodzie: + Ruth Gerhard, urodzinowa
11.30 – Lubiatowo: + Wiesław Grzelka, 20
13.00 - Żuków: + Jerzy Piotrowski

Ogłoszenia duszpasterskie
W najbliższą środę, godz. 15.00 serdecznie zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na plebanie w Żukowie. Zajęcia prowadzone są pod kierunkiem p. Marylki Ostrowskiej. W programie: opowieści biblijne, bajki, gry i zabawy.

1.Dobiegamy połowy Adwentu. Pod koniec rozpoczynającego się tygodnia, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas?

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.
3. Dziś można nabyć w zakrystii świece kule Caritasu – 15 zł.

4. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.

5. Od piątku, 16 grudnia, zachęcam do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!

24-godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Niedziela, Przywodzie, od 19.00 – 3.00–
Poniedziałek, Lubiatowo, od 03.00 – 11.00
Żuków, od 11.00 – 17.00
Msze Święte w tygodniu:

Żukow, 19.00 - roraty dla dzieci i starszych;

Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – roraty dla dzieci, młodzieży i starszych; + Franciszek, Marianna Zając, Jan i Marianna Paszewscy

Środa, Żuków, 17.00 – Roraty dla dzieci i starszych.
Żuków: 19.00 – Grupa Biblijna – miesięczne spotkanie.

Czwartek, Przywodzie, roraty dla dzieci i starszych
Od 16.00 odwiedziny chorych.

Piątek, Żuków, 17.00. – Msza Św. Roratnia dla dzieci, młodzieży i starszych

Sobota, Żuków, 17.00 – Msza Św. Roratnia dla dzieci, młodzieży i starszych
+ Roman, Antonina Bażant

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

8.00 – Żuków: + Sylwester i Władysława Turtoń , Wacław i Zofia Ryfa
10.00 – Przywodzie: + za zmarłych z rodziny Świadrów i Szlagierów
11.30 – Lubiatowo: + Marian, Zofia i Władysław Jaworscy i Władysława Mamczak
13.00 - Żuków: za parafian
Do nabycia nowy numer: „Niedzieli”
Na nowy tydzień „Szczęść Boże