III Niedziela Wielkiego Postu, 19 marca 2017 r.

III Niedziela Wielkiego Postu, 19.03.2017
Jezus prosi o kubek wody. Dialog z kobietą samarytańską pełen jest pytań i odpowiedzi, poprzez które Chrystus dotyka jej intymnego życia, odsłania jej wnętrze, ukazuje jej prawdę o sobie samej. Samarytanka nie rezygnuje z dialogu. Pyta o właściwy sposób oddawania czci Bogu. Słyszy, że „prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, i takich to czcicieli chce mieć Ojciec”. Zbawiciel mówi o prawdziwej pobożności i konieczności nawrócenia się.
Dziś liczenie wiernych.

Niedzielne intencje
8.00 – Żuków: + Kazimierz Ochman
10.00 - Przywodzie: + Marianna i Jan Pawłowscy
11.30 - Lubiatowo: + Janina Kluza, gr. 20
13.00 – Żuków: + Czesław Walczak, 3

17.00 – Gorzkie Żale z nauką pasyjną
Kurs przygotowawczy do sakramentu małżeństwa

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi
o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej drodze krzyżowej i niedzielnych gorzkich żalach o godz. 17.00 w Żukowie. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

3. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały wśród świata żywą wiarą.

4. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa.

5. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy

Msze Święte w tygodniu

Poniedziałek, Żukow, 17.00 – Msza Święta - + Janina, gr. 21

Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci pierwszokomunijnych, Msza Św. –
+ Janina Kluza, gr. 22. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

Środa, Żuków, 17.00 – Msz Święta - + Janina Kluza, gr. 23

Czwartek, Przywodzie, 17.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci pierwszokomunijnych, Msza Św. –
+ Janina Kluza, gr. 24. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

Piątek, Żuków, 17.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci pierwszokomunijnych. Msza Św. - + Janina Kluza, gr. 25. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

Sobota, Żuków, 16.30 – Msza Św. - +Janina Kluza, gr. 26
Duchowa adopcja dziecka poczętego.

Przywodzie, 18.00 – Msza Św. odpustowa z okazji Zwiastowania NM

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ

8.00 – Żuków – Dziękczynna i o błogosławieństwo Boże dla Marii Kadłubek z okazji 80 urodzin od dzieci, wnuczek i prawnuczek.
10.00 - Przywodzie: + Józefa, Krystyna, Stanisława i za całą rodzinę Bartczaków
11.30 - Lubiatowo: + Janina Kluza, gr. 27
13.00 – Żuków: + Sylwester, Władysława, Stanisław, Mieczysław z rodziny Turtoniów

17.00 – Żuków: „Gorzkie Żale” i kurs przygotowujący do małżeństwa
Do nabycia nowy numer „Niedzieli”
Na nowy tydzień: „Szczęść Boże!