III Niedziela Zwykła, 22.01.2017 r.

WPROWADZENIE LITURGICZNE
Pozdrowienie liturgiczne, którym rozpoczynamy sprawowanie Mszy Św., uświadamia nam żywą obecność Boga między nami. Bóg przychodzi do każdego z nas indywidualnie, osobiście, ale przychodzi też do całej naszej wspólnoty eucharystycznej. Przy¬bywa, aby budować, odnawiać i umacniać naszą jedność. Jezus bardzo pragnie, abyśmy byli jedno z Nim i między sobą. Uświa¬damiamy to sobie zwłaszcza w tych dniach, gdy przeżywamy Ty¬dzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie usta¬wajmy w błaganiu o wielki dar jedności dla Kościoła i świata, a także o jedność i miłość w naszych rodzinach i wspólnotach.
Za nasze grzechy, które są źródłem wszelkich podziałów, przeprośmy teraz Boga, byśmy mogli w jak najlepszym usposo¬bieniu sprawować Najświętszą Ofiarę.

Intencje niedzielne:

Przywodzie, 10.00 – + Mateusz Karolkowski
Lubiatowo, 11.30 – + Henryka, Wiktoria, Tomasz, Marianna i Władysław
Żuków, 13.00 – + Piotr Kolec i Stanisław Szagański

Ogłoszenia duszpasterskie
1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

2. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w najbliższą środę, 25 stycznia, w święto Nawrócenia św. Pawła, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Tak bardzo pragnie jej sam Pan Jezus, a często jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

3. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata.

4. Jest jeszcze jedna okazja do spojrzenia poza siebie i własną wspólnotę wiary. W czwartek, 26 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej (wspomnienie obowiązkowe);
• 26 I – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę (wspomnienie obowiązkowe);
• 27 I – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), odnowiciel zakonu marianów i biskup wileński (wspomnienie obowiązkowe);
• 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

5. Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka na Kościół w potrzebie.

Msze Święte w tygodniu
Od poniedziałku do piątku nie będzie Mszy Św.
Sobota, Żuków, 17.00 – Msza Św. - + Kamil, Bolesław Bażant i Hińczuk Stefania.

Intencje w przyszłą niedzielę:

Przywodzie, 10.00 – + Stanisław Gral, 23 i Pelagia Gral
Lubiatowo, 11.30 – + Teresa Jaskólska i Halina Stanisławska
Żuków, 13.00 – + Zygmunt Piątkowski

Na nowy tydzień „ Szczęść Boże”!