IV Niedziela Roku, 29.01.2017 r.

IV Niedziela zwykła, 29 stycznia 2017 r.

WPROWADZENIE LITURGICZNE
Zgromadziliśmy się w tej świątyni, aby słuchać słowa Bożego i uczestniczyć w Ofierze Chrystusa. Przynosimy w darze wszyst¬ko, co w minionym tygodniu naszego życia było dobre i piękne, co było dla chwały Bożej i pożytku naszych bliźnich. Z nadzie¬ją spoglądamy na nowy tydzień, oczekując światła Ducha Świętego, abyśmy mogli dobrze poznać i wypełnić czekające nas w nim zadania. A za wszelkie grzechy i zaniedbania -nie tylko ostatnich dni, ale i całego życia - przeprośmy Boga, aby¬śmy mogli godnie sprawować Najświętszą Ofiarę.

Intencje niedzielne:

Przywodzie, 10.00 – + Stanisław Gral, 23 i Pelagia Gral
Lubiatowo, 11.30 – + Teresa Jaskólska i Halina Stanisławska
Żuków, 13.00 – + Zygmunt Piątkowski

Ogłoszenia duszpasterskie
1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

2. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Dzieci pierwszokomunijne otrzymają w tym dniu świece. Dziś po Mszy Św. krótkie spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

3. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne składając swój grosz na tacę.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży (wspomnienie obowiązkowe);
• 3 II – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła (wspomnienie dowolne); tego samego dnia św. Oskar (801-865), biskup, benedyktyn, misjonarz Skandynawii, patron Szwecji (wspomnienie dowolne).

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU

Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św. + Zygmunt Piątkowski z okazji Dnia Dziatka od wnuków Mateusza i Macieja.
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św.
Środa, Żuków, 17.00 – Msza Św.
Czwartek,Święto Ofiarowania Pańskiego
Matki Boskiej Gromnicznej - poświęcenie świec
Lubiatowo,16.00 Msza Św.
Przywodzie, 17.30 – Msza Św. + Jadwiga Hinc
Żuków, 19.00 – Msza Św. + Marianna i Ignacy Litkowiec
Piątek, Żuków, Msza Św. 17.00
11.00 – odwiedziny chorych
16.00 – Adoracja Najśw. Sakramentu, spowiedź
Sobota, Lubiatowo, 15.00 – Chrzest Michała Macudzińskiego
I Sobota miesiąca, Przywodzie, 17.00 – Rozpoczęcie nabożeństwa pięciu sobót miesiąca.

Intencje w przyszłą niedzielę:
Żuków, 8.00 – Intencja Żywego Różańca
Przywodzie, 10.00 – Intencja Żywego Różańca
Lubiatowo, 11.30 – Intencja Żywego Różańca
Żuków, 13.00 – + Bolesław Bażant i Jan Zych

Na nowy tydzień „ Szczęść Boże”!