IV Niedziela Wielkiego Postu, 26.03.2017

Pan Bóg przenika nasze serca i je zna. Patrząc w nie, czyta najtajniejsze ludzkie myśli i wie o nas wszystko. O tej prawdzie słyszymy również w dzisiejszej liturgii słowa. Tylko z czystymi sercami możemy przystąpić do sprawowania Najświętszej Ofiary. Niech zatem zajaśnieje nam Chrystus, przywracając sercom wzrok duszy, który pozwala dostrzec całe bogactwo łaski, jakiej Pan nam udziela. A za wszelkie ciemności naszego życia prze¬praszajmy teraz Boga, wołając: zmiłuj się nad nami, Panie.

.
Niedzielne intencje
8.00 – Żuków – Dziękczynna i o błogosławieństwo Boże dla Marii Kadłubek z okazji 80 urodzin od dzieci, wnuczek i prawnuczek.
10.00 - Przywodzie: + Józefa, Krystyna, Stanisława i za całą rodzinę Bartczaków
11.30 - Lubiatowo: + Janina Kluza, gr. 27
13.00 – Żuków: + Sylwester, Władysława, Stanisław, Mieczysław z rodziny Turtoniów.

18.00 – Żuków: „Gorzkie Żale” i kurs przygotowujący do małżeństwa

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2. Dzisiejsza niedziela przykrywa wspomnienie Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem doskonałego żalu za grzechy. Wspomnienie Dobrego Łotra od 2009 roku obchodzimy w Kościele jako Dzień Modlitw za Więźniów. Od średniowiecza znane są dwie nowenny i litania do Dobrego Łotra. Może dzisiaj warto sięgnąć do tych modlitewnych tekstów.

3. Wielki Post, który przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Panem Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej miłosiernej miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego: królestwa prawdy
i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie.

4. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritasu, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz ludziom doświadczonym klęskami żywiołowymi. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych i pozostawieni własnemu losowi.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z matek.

Msze Święte w tygodniu

Poniedziałek, Żukow, 18.00 – Msza Święta - + Janina, gr. 28

Wtorek, Lubiatowo, 15.00 – Droga Krzyżowa Msza Św. – + Janina Kluza, greg. 29

Środa, Żuków, 18.00 – Msz Święta - + Janina Kluza, gr. 30

Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci pierwszokomunijnych, Msza Św. – + ks. Zdzisław Garbicz

Piątek, Żuków, 18.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci pierwszokomunijnych. Msza Św. - + Franciszka, Michał, Jan Podrzyccy

Sobota, Przywodzie, 18.00 – Msza Św. o Boże błogosławieństwo dla Pauliny Jałkiewicz z okazji 18 urodzin

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków – Intencja Żywego Różańca
10.00 - Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 - Lubiatowo: Intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków: o błogosławieństwo Boże z okazji 18 urodzin Agaty Litkowiec
18.00 – Żuków: „Gorzkie Żale”

Do nabycia nowy numer „Niedzieli”
Na nowy tydzień: „Szczęść Boże!