Niedziela Miłosierdzia Bożego, 23 kwietnia 2017 r.

Jako uczniowie Chrystusa, zgromadzeni w naszym parafialnym wieczerniku na sprawowaniu Najświętszej Ofiary, stajemy się uczestnikami pokoju, który On przynosi nam, często żyjącym w lęku i doświadczającym różnorakich utrapień. Dziś, rozpoczynając Tydzień Miłosierdzia, pragniemy w sposób szczególny poprzez udział w Eucharystii dziękować Bogu za dar Jego miłosierdzia, które nam objawił w Chrystusie - w Jego śmierci i zmartwychwstaniu - uobecnianych we Mszy Św., a zwłaszcza poprzez sakrament pokuty i pojednania.
Za nasze grzechy, niewierności i zaniedbania w czynieniu dobra przeprośmy teraz Boga, wzywając nad nami Jego miłosierdzia.

8.00 – Żuków - + Józef i Maria Maćkowiak
10.00 – Przywodzie - + Łukasz Lewandowski, Zofia i Józef Nowak
11.30 – Lubiatowo - + Zdzisław Pijewski, gr. 20
13.00 – O Boże błogosławieństwo dla chrzestnego Józefa Mamczaka z okazji imienin od Ewy i Bogdana

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia, którego hasłem jest „Idźcie i głoście”. Wyjątkowość przeżywanych tajemnic paschalnych przynosi za każdym razem nową okazję do odnalezienia głębokiej motywacji do życia miłością i czynienia miłosierdzia. Zbiórka na Caritas przy wyjściu z kościoła.

2. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.

4. Tydzień zakończymy liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej (sobota, 29 kwietnia). Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

5. W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
6. Weź i czytaj” - Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego
Organizowany po raz pierwszy, Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego odbędzie się już 30 kwietnia. To ogólnopolska inicjatywa Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II oraz Fundacji Soar i Fundacji Dabar. Wydarzenie polega na poddaniu się szczególnej refleksji nad wybranym fragmentem Słowa Bożego. W tym roku będą to cytaty z "Listu św. Pawła do Galatów". Hasło wydarzenia brzmi: "Weź i czytaj!". W parafiach zostanie również rozdany tzw. „Chleb życia” (por. J 6,26-51a), czyli pojedynczy fragment "Listu do Galatów", by wierni mogli zabrać je do domu, odszukać zaznaczony tekst we własnym Piśmie Świętym, uważnie przeczytać, rozważyć w kontekście swojego powołania i aktualnej sytuacji życiowej. Duchowni zachęcają do nauczenia się go na pamięć i przywoływania w codziennej modlitwie. Co tydzień na Facebooku i na stronie internetowej Dzieła Biblijnego będzie drukowany kolejny fragment "Listu do Galatów" z odpowiednim komentarzem egzegetycznym, patrystycznym oraz ikonograficznym. Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II oraz Fundacja im. Rodziny Ulmów „Soar” dostarczą do wszystkich parafii odpowiednią ilość specjalnie przygotowanego Biuletynu, który przybliży wiernym "List do Galatów" oraz pomoże w jego samodzielnej lekturze i medytacji nad jego treścią. Obok tekstu natchnionego będzie w nim zamieszczony komentarz narracyjny, objaśnienia geograficzno-historyczne, orędzie teologiczne i aktualizacja w odniesieniu do życia chrześcijan i Kościoła w świecie współczesnym.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:
Poniedziałek, Żuków, 18.00 - + Zdzisław Pijewski, gr.21
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – + Zdzisław Pijewski, gr. 22
Środa, Żuków, godz. 18..00 Msza Św. + Zdzisław Pijewski, gr. 23
Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Św. + Zdzisław Pijewski, gr. 24
Piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św. + Zdzisław Pijewski, gr. 25
Sobota, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św. + Zdzisław Pijewski, gr. 26
Żuków, 18.30 – Msza Św. + Zofia Lewandowicz w miesiąc po pogrzebie.

Intencje mszalne w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków – + Wiesław Pietrzak, 19
10.00 – Przywodzie – + Irena Lewandowska, 4
11.30 – Lubiatowo – + Zdzisław Pijewski, gr. 27
13.00 – Żuków – za parafian

Do nabycia nowy numer „Niedzieli”.
Na nowy tydzień: „Szczęść Boże!