Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, 1 stycznia 2017 r.

UROCZYSTOSC ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI,
01 STYCZNIA 2016 r.
Dziś, w pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego gromadzimy się w naszym parafialnym wieczerniku wraz z Maryją, Matka naszego Boga, przy Jego ołtarzu. Celebrując Eucharystię w uroczystość Świętej Bożej rodzicielki, powierzamy Chrystusowi przez ręce Jego Matki nasze intencje. Szczególnie modlimy się, aby Syn Boży uświęcił czas całego nowego 2017 roku.

Intencje mszalne w Nowy Rok
10.00 – Przywodzie – Aby wszyscy chrześcijanie, dochowując wierności nauczaniu Pana, angażowali się, przez modlitwę i miłość braterską, na rzecz przywrócenia pełnej jedności kościelnej i współpracowali, mierząc się z aktualnymi wyzwaniami stojącymi przed ludzkością.
11.30 – Lubiatowo – o Boże błogosławieństwo dla Żywego i Nieustającego Różańca oraz o światło Ducha Świętego i potrzebne łaski dla p. Ireny Fornal z okazji 70 urodzin od Rady Parafialnej.
13.00 – Żuków – Żywego Różańca

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach.

2. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy potrzebujemy Bożej pomocy, Bożej łaski, skorzystajmy więc z tego daru Kościoła.

3. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków.
Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.
Będzie można nabyć zestaw kadzidła i kredy w zapakowanych woreczkach – przy okazji składamy ofiarę na misje.

Msze Święte w tygodniu – porządek kolędy

Poniedziałek, 2 stycznia, Lubiatowo, 14.00 – Msza Św. – kolęda od pp. Balceraków do kościoła - pp. Nowakowskich – Resiak
Wtorek, 3 stycznia, Lubiatowo – 14.00 – Msza Święta – Cd. Kolędy od pp. Kubickich do pp. Zawadzkich

Środa, 4 stycznia, Żuków – Msza Święta, 17.00

Kolęda 2017 – Żuków

05.01.2017 r. (czwartek) g. 14:00 Msza św.
kolęda w Karsku od pp. Krystyny i Henryka Szagańskich do p. Marioli Walczak

Piątek, 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)
10.00 – Przywodzie – Msza Św. + Stanisława, Eugeniusz, Andrzej, Ryszard i Bogdan
11.30 – Lubiatowo – Msza Św. + Antoni Gajos, 2
13.00 – Żukow – Msza Św. Z chrztem Hanny Szagańskiej

. 6 stycznia w Uroczystość Trzech Króli
Godz. 18.00 – Opłatek Żywego różańca, Parafialnej Rady Duszpasterskiej,
Grupy Biblijnej

07.01.2017 r. (sobota) od godz. 10.00 – 13.30 i od 15.00
kolęda w Żukowie od pp. Krzysztofy i Bernarda Zychów do p. Anny Garzyńskiej
14.00 Przywodzie – Msza Św. z chrztem Patryka Gapińskiego

Niedziela, 8 stycznia
Żuków, 8.00 –
Przywodzie, 10.00 – + Bolesław, Kamil, Bażant i Józef Pacholik
Lubiatowo, 11.30 – + Krzysztof Kubiak
Żuków, 13.00 – + Jarosław i Michał Lelis

Na nowy tydzień „ Szczęść Boże”!
"Niedziela" 5 zł.