V Niedziela Wielkanocna, 14 maja 2017 r.

Każdy dzień przynosi wiele okoliczności, w których rodzi się w nas lęk. Chrystus chce nas zapewnić, że będąc z Nim nie musimy się niczego bać. Że ufając Jemu, rodzi się w nas poczucie bezpieczeństwa. Oddajmy Bogu na początku tej Eucharystii wszystko to, czego się boimy. On to wszystko weźmie w swoje ręce. Niech Bóg nas poprowadzi drogą ufnego zawierzenia się Jemu.

8.00 – Żuków – + Mateusz Karolkowski, gr. 11
9.30 – Przywodzie – O błogosławieństwo dla dzieci pierwszokomunijnych
11.30 – Lubiatowo – + Zofia i Antoni Sujka
13.00 – Żuków – + Zofia i Józef Pacholik

1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. (…). Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcam, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

3. Dzisiejsza niedziela przykrywa święto św. Macieja Apostoła (obchodzone 14 maja), wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Pana Boga dla braci.

4. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów

21 maja o godz. 15.00 MARSZ DLA ŻYCIA
Szczecin – Jasne Błonie

to manifestacja w imię słusznej idei: obrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania.

W Szczecinie odbywa się największy Marsz dla Życia w naszym Kraju.

W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka na cele Fundacji Małych Stópek.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:
Poniedziałek, Żuków, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem -
Przywodzie, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem z okazji Białego Tygodnia. + Mateusz Karolkowski, gr. 12

Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem -
+ Mateusz Karolkowski, gr. 13
+ Marian Kulis w miesiąc po śmierci od uczestników jego pogrzebu.
Środa, Żuków, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem - + Mateusz Karolkowski, gr. 14

Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Św. z okazji Białego Tygodnia z nabożeństwem i poświęceniem pamiątek. + Mateusz Karolkowski, gr. 15

Piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem + Mateusz Karolkowski, gr. 16

Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem + Mateusz Karolkowski gr.17

Intencje mszalne w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków – za parafian
9.15 – Przywodzie – + Mateusz Karolkowski, gr. 18
10.50 – Żuków– O błogosławieństwo dla dzieci pierwszokomunijnych
13.00 –– Lubiatowo + Teodor Osmolak i za rodzinę Osmolaków

Do nabycia nowy numer „Niedzieli”.
Na nowy tydzień: „Szczęść Boże!