V Niedziela Wielkiego postu, 02.04.2017 r.

W naszej wędrówce przez Wielki Post spotykamy się dziś z Martą i Marią, opłakującymi śmierć swego brata Łazarza. Wobec dramatu śmierci Jezus ujawnia swą moc i wskrzesza Łazarza. Jezus ma władzę nad śmiercią, ponieważ zwyciężył śmierć na drzewie krzyża, składając na Nim samego siebie jako Ofiarę przebłagalną za nasze grzechy. Niech uczestnictwo w tej właśnie Ofierze Chrystusa uświadomi nam konieczność naszej śmierci i powołanie do życia wiecznego.

.
Niedzielne intencje
8.00 – Żuków – Intencja Żywego Różańca: aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym.
10.00 - Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 - Lubiatowo: o łaskę zdrowia dla Henryka Podkowy i wszystkich chorych
13.00 – Żuków: o błogosławieństwo Boże z okazji 18 urodzin Agaty Litkowiec
18.00 – Żuków: „Gorzkie Żale” . Film fabularny „Chodźmy do domu”

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

2. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.

3. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie. Świat oczekuje dziś od chrześcijan wiarygodnego świadectwa komunii i solidarności.

4. Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza
.
5. Spowiedź wielkopostna: II Przykazanie kościelne przypomina: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty” i III Przykazanie: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”. W tym tygodniu będzie okazja w czwartek w Przywodziu, a w piątek w Lubiatowie i Żukowie.

Msze Święte w tygodniu

Poniedziałek, Żukow, 17.00 – Msza Święta - + Zdzisław Pijewski, gr. 1

Wtorek, Lubiatowo, 14.00 – Msza Św. – + Zdzislaw Pijewski, greg. 2
Odwiedziny chorych od godz. 13.00

Środa, Żuków, 18.00 – Msz Święta - + Zdzislaw Pijewski, gr. 3

Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św. z kazaniem,+ Zdzisław Pijewski, gr.4 spowiedź wielkanocna. Od 17.00 – odwiedziny chorych.

Piątek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św. z kazaniem, + Zdzisław Pijewski, gr. 5,spowiedź wielkanocna

Żuków, 18.00 – Msza Św. z kazaniem, + ks. Rafał Misiak, spowiedź

od 11.00 odwiedziny chorych.

Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Św. + Zdzisław Pijewski, gr. 6

Zapowiedzi:
Maciej Jakubczyk, kawaler, zam. w Przywodziu i Sandra Maria Gołuch, panna, zam. w Przywodziu, zap. I

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków - + Sebastian Ryfa, 19
10.00 - Przywodzie: za zmarłych z rodziny Bąków i Kośmidrów
11.30 - Lubiatowo: + Zdzislaw Pijewski, gr. 7
13.00 – Żuków: + Marianna Mazur, Wiktoria Gajec i Jan
18.00 – Żuków: „Gorzkie Żale”
Do nabycia nowy numer „Niedzieli”
Na nowy tydzień: „Szczęść Boże!