V Niedziela Zwykła,

WPROWADZENIE LITURGICZNE
Każdy człowiek, również niewierzący, również nieochrzczony, jest zdolny do czynienia w życiu jakiegoś dobra - w rodzinie, w pracy, w bliższym i dalszym otoczeniu. Dobre uczynki człowieka ochrzczonego i żyjącego zgodnie z zasadami wiary mają jednak wartość szczególną, zasługują na życie wieczne. Człowiek ochrzczony przez włączenie w śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa uczestniczy bowiem w kapłaństwie Chrystusa, realizując powszechne kapłaństwo wiernych, jeden z ważnych owo¬ców chrztu. Przynosimy dziś na ołtarz nasze dobre uczynki, ufając, że one pójdą za nami do wieczności, gdy w swoim czasie Chrystus powoła nas przed swój sąd.

Intencje niedzielne:
Żuków, 8.00 – Intencja Żywego Różańca: Aby ludzie przezywający próby, zwłaszcza ubodzy, uchodźcy i spychani na margines, spotykali się z przyjęciem i znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach.
Przywodzie, 10.00 – Intencja Żywego Różańca
Lubiatowo, 11.30 – Intencja Żywego Różańca
Żuków, 13.00 – + Bolesław Bażant i Jan Zych
Ogłoszenia duszpasterskie

1. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia. Tylko w ten sposób możemy stać się świadkami Chrystusa w świecie.

2. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń
i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele
4. W trudnym okresie zimowym ze szczególną uwagą rozejrzyjmy się wokół siebie. Wielu ludzi boryka się z codziennymi problemami. Może blisko nas jest bieda, są jakieś strapienia, panuje głód. Bądźmy wrażliwi i nie szczędźmy zwykłej, samarytańskiej pomocy, zwłaszcza dzieciom, które nie doznały w swym życiu zbyt wiele serca. Dzielmy się z tymi, którzy doświadczają niedostatku, a Pan Bóg z pewnością nam to wynagrodzi.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 6 II – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu (wspomnienie obowiązkowe);
• 10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu (wspomnienie obowiązkowe).

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU

Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św. + Jan Podrzycki, 5
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św. + Zych Jan
Odwiedziny chorych od 15.30
Środa, Żuków, 17.00 – Msza Św. o Boże błogosławieństwo dla Krystyny Szagańskiej z okazji 65 rocznicy urodzin od dzieci i wnuków
19.00 – Grupa biblijna.
Czwartek, Przywodzie,17.00, Msza Św. - + Grzegorz Kośmider od uczestników pogrzebu.

Piątek, Żuków, 17.00 Msza Św. - + Łuczyniec Zofia, Mikołaj i Michał

24-godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Sobota, Żuków, 19.00 – Msza Św. na plebanii, adoracja do 7.00 Intencja: + Cecylia Bzdyra, 6
Niedziela, Lubiatowo od 07.00 – 11.30
Przywodzie, od 11.00 – 18.00

Intencje w przyszłą niedzielę:
Żuków, 8.00 –
Przywodzie, 10.00 – + Władysław i Olga Komorowscy
Lubiatowo, 11.30 – + Jan, Helena, Stanisław Skwarek
Żuków, 13.00 – + Franciszka, Andrzej, Tadeusz Wieczorkiewiczowie

Na nowy tydzień „ Szczęść Boże”!
Niedziela - 5 zł.