VI Niedziela Roku, 12.02.2017 r.

WPROWADZENIE LITURGICZNE
„Błogosławieni szukający Boga" (por. Ps 119,2). Te sło psalmu, który dziś usłyszymy, zwracają naszą uwagę na p« trzebę podążania za Bogiem i Jego wolą. Szczęśliwi są ci, któ¬rzy pragną być z Bogiem, bo On tylko jest prawdziwym źró¬dłem szczęścia. Aby go zaznać, musimy jednak zaufać BogL we wszystkim, przyjąć Jego wolę i ją wypełniać. Wola Boża wyraża się w Jego słowie. Dziś prośmy szczególnie o łask-: abyśmy w wypełnianiu Bożych przykazań i w służbie dla do¬bra Kościoła umieli kierować się sercem, a nie tylko przepisami Prawa.

Intencje niedzielne:

Żuków, 8.00 – za parafian
Przywodzie, 10.00 – + Władysław i Olga Komorowscy
Lubiatowo, 11.30 – + Jan, Helena, Stanisław Skwarek
Żuków, 13.00 – + Franciszka, Andrzej, Tadeusz Wieczorkiewiczowie

Ogłoszenia duszpasterskie
1. Tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

2. W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Ci urodzeni w Cesarstwie Wschodnim bracia, bardzo wykształceni, znający różne języki z hebrajskim, syryjskim i łaciną włącznie, piastujący różne godności kościelne, podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do kraju Chazarów na Krymie, do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański pisany alfabetem greckim (głagolicę). Cyryl przetłumaczył Pismo Święte na język staro-cerkiewno-słowiański. Tym językiem nadal posługuje się kilkadziesiąt milionów braci prawosławnych i kilka milionów grekokatolików. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.

3. Święto Cyryla i Metodego jest Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi rozmaite narody, tradycje i obrządki. Jako chrześcijanie, jesteśmy budowniczymi jedności, choćby poprzez codziennie kierowaną do Pana Boga prośbę o pokój na świecie, ład moralny, o zgodę między narodami i swobodę głoszenia Chrystusowej Ewangelii.

4. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył,
i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU

Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św.

Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św. + Jan, Maria Wilkowscy i Jan,
Katarzyna Słodczyk
Środa, Żuków, 17.00 – Msza Św.

Czwartek, Przywodzie,17.00, Msza Św. - + Mateusz Karolkowski i Danuta Lewandowska.

Piątek, Żuków, 17.00 Msza Św. - + Piotr Kolec

Sobota, Żuków, 17.00 Msza Św. + Zygmunt Piątkowski od syna Zdzisława z
żoną i dziećmi.
Intencje w przyszłą niedzielę:
Żuków, 8.00 – + Marek Brzozowski w miesiąc po pogrzebie
Przywodzie, 10.00 – + za zmarłych z rodzin Zychów i Resiaków
Lubiatowo, 11.30 – + Jan i Marianna Pijewscy
Żuków, 13.00 – + Jan Błazień, Jan i Czesław

Na nowy tydzień „ Szczęść Boże”!
Niedziela- 5 zł.