VI Niedziela Wielkanocna, 21. 07.2017 r.

Zgromadzeni przy ołtarzu Pana przynosimy ze Dziękujemy za każde dobro. Uwielbiamy Boży majestat za niezliczone dary Jego miłości, które przenikały naszą codzienność. Wobec nadchodzących dni prosimy o dalsze wsparcie Bożej Opatrzności dla siebie, bliskich, wszystkich, którym tak potrzebna jest Boża Opieka. Świadomi swych niedoskonałości, błędów i zaniedbań, w pokorze przed Panem i drugim człowiekiem prośmy o przebaczenie.sobą bogactwo wydarzeń minionego tygodnia

8.00 – Żuków – za parafian
9.15 – Przywodzie – + Mateusz Karolkowski, gr. 18
10.50 – Żuków– O błogosławieństwo dla dzieci pierwszokomunijnych
13.15 –– Lubiatowo + Teodor Osmolak i za rodzinę Osmolaków

1. Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem.

2. We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele wydarzeń, kiedy doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki.

3. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej
z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów, a co ważne dla nas, Polaków, założyciel Kolegium Polskiego w Rzymie (wspomnienie obowiązkowe).

Dziś godz. 15.00 MARSZ DLA ŻYCIA
Szczecin – Jasne Błonie

to manifestacja w imię słusznej idei: obrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania.
Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka na cele
Fundacji Małych Stópek.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:
Poniedziałek, Lubiatowo, 11.00 – Msza Św. pogrzebowa za śp. Henryka Podkowę

Żuków, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem z okazji Białego Tygodnia - + Mateusz Karolkowski 19

Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem z okazji Białego Tygodnia
+ Aleksy Kubicki w miesiąc po śmierci i pogrzebie.
Przywodzie, 17.00 – Msza Św. za + Mateusza Karolkowskiego, gr. 20
.
Środa, Żuków, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem z okazji Białego Tygodnia - + Mateusz Karolkowski, gr. 21

Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Św. nabożeństwem + Mateusz Karolkowski, gr. 22 Rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego.

Piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem z okazji Białego Tygodnia + Mateusz Karolkowski, gr. 23

Sobota, Przywodzie, 17.00 – Msza Św. + Mateusz Karolkowski gr. 24

Żuków, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem z okazji Białego Tygodnia , dziękczynna z okazji I rocznicy Natalii i Kamila Ostrowskich

Intencje mszalne w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków – Władysława, Stanisław, Roman, Jerzy, Czarek Przewłodcy, Zofia Michał Szufel

10.00 – Przywodzie – + Mateusz Karolkowski, gr. 25
11.30 – Lubiatowo – + Teresa Jaskólska i Halina Stanisławska
13.00 – Żuków – O błogosławieństwo Boże dla dzieci rocznicowych.

Do nabycia nowy numer „Niedzieli
Na nowy tydzień: „Szczęść Boże!