VIII DZIEŃ SOLIDARNOSCI Z KOŚCIOLEM PRZEŚLADOWANYM, 13.XI.2016

WPROWADZENIE DO LITURGII
Nasz Pan Jezus Chrystus w dzisiejszej Ewangelii zapowiada prześladowania swoich wyznawców, „z powodu Mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich" (Łk 21,17).
W całej historii Kościoła ta zapowiedź wciąż się realizuje. Chrześcijanie cierpieli i nadal cierpią dając świadectwo swej wiary aż po najwyższą ofiarę własnego życia.
Dzisiaj Kościół w Polsce już po raz ósmy obchodzi Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wspieramy duchowo i materialnie tych, którzy z powodu imienia Jezusa doświadczają wypędzenia ze swoich domów, grabieży, nakładania wysokich podatków. Każdego dnia muszą chronić swoich najbliższych tylko dlatego, że są chrześcijanami. W czasie tej Eucharystii w sposób szczególny otaczamy naszą modlitwą nasze siostry i braci z Iraku. Chrześcijanie są celowo eliminowani z tych terenów przez przedstawicieli tzw. fundamentalistów islamskich.
Na początku tej Eucharystii stańmy w prawdzie i przeprośmy Boga za to, że nie zawsze jesteśmy Jego świadkami w naszych rodzinach, szkole, miejscach pracy.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków – + Jerzy Połczyński
10.00 – Przywodzie – + Anna Karpowicz, 3
11.30 – Lubiatowo - + Józef i Franciszka Kobus
13.00 – Żuków – za parafian

16.00 – Cmentarz w Żukowie – Koronka do Bożego Miłosierdzia
1.Wprowadzenie w życie religijne dla dzieci przedszkolnych.
W najbliższą środę, godz. 15.00 serdecznie zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na plebanie w Żukowie. Zajęcia prowadzone są pod kierunkiem p. Marylki Ostrowskiej. W programie: opowieści biblijne, bajki, gry i zabawy.

.

2. W liturgii Słowa biblijny autor przypomina, że modlitwa za zmarłych to myśl święta i pobożna (por. 2 Mch 12,45b). Dlatego zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w tej intencji.
W niedzielne popołudnia o godz. … gromadzimy się na cmentarzu, by prosić o życie wieczne dla wszystkich tam spoczywających.
Co wieczór o godz. … odmawiamy różaniec i polecamy Bożemu miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Po nabożeństwie Msza Święta.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To święto patronalne (tytularne) Akcji Katolickiej, organizacji ludzi świeckich, którzy pragną ewangelijne ideały realizować na co dzień w swoim życiu zawodowym i społecznym. Przy naszej parafii istnieje oddział tego stowarzyszenia, który ma swoje spotkania…, na które zapraszamy szczególnie zainteresowanych wstąpieniem w jego szeregi.

4. W przyszłą niedzielę zakończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Duchowo będziemy się łączyć z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 18 XI – bł. Karolina Kózkówna, która od najmłodszych lat ukochała modlitwę i starała się wzrastać w miłości Bożej; poniosła śmierć męczeńską na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości i ludzkiej godności;
• 19 XI – bł. Salomea, klaryska, siostra Bolesława Wstydliwego, która w bardzo heroiczny sposób oddała się na służbę Bożą.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU
Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św. – za parafian

Wtorek, Żuków, 5.00 – Msza Św. Z nowenną do Chrystusa Króla
Środa – nie będzie Mszy Św.
Czwartek, Żuków, 17.00 – Msza Św. Wypominki
Piątek, Przywodzie, 17.00 – Msza Św. Za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące od p. Karolkowskiej
Sobota Żuków, 17.00 – Msza Św. + Krystyna Korpalska, 12

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków – za parafian
10.00 – Przywodzie – + Kazimiera i Julian Gradka i Rudolf Szaper
11.30 – Lubiatowo -
13.00 – Żuków – + Piotr Łyskawa, 21 i za zmarłych z rodziny Łyskawów i
Madejskich
16.00 – Koronka do MB na Cmentarzu.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże”.
Niedziela – 5.00 zl